Контакти

Лазерна коагуляція

Запис на прийом
Що таке лазерна коагуляція сітківки ока?

Лазерна коагуляція сітківки (зміцнення лазером) – це досить поширене оперативне втручання, яке проводиться з використанням спеціального обладнання для лікування захворювань сітківки ока, а також з метою профілактики важких ускладнень, в тому числі і повної втрати зору. Лазерна коагуляція сітківки сприяє поліпшенню і збереженню зору, покращує кровотік, запобігає відшарування сітківки. В даний час дана процедура визнана однією з найефективніших при лікуванні захворювань сітківки.

Основний спосіб лікування

Зміцнення сітківки ока

Дегенеративні процеси в сітківці найчастіше спостерігаються у пацієнтів з міопією високого і середнього ступеня, що викликається зміною форми очного яблука, а також перерастяжением оболонки і порушенням її трофіки. Зміцнення сітківки ока лазером вважається чи не єдиним дієвим способом лікування основних захворювань сітківки ока. Як показують відгуки про лазерної коагуляції, до цього методу вдаються все більше пацієнтів із захворюваннями очного дна. Лазерна коагуляція сітківки в наш час один з ефективних способів лікування діабетичної ретинопатії, периферичних дистрофій сітківки, судинних захворювань, локальної відшарування сітківки.

Функції сітківки ока

Сітківка ока є внутрішньою чутливої ​​оболонкою ока, яка вистилає порожнину очного яблука зсередини і виконує функції сприйняття світлових і колірних сигналів, їх первинної обробки і трансформації в нервове збудження. У нормі сітківка вільно прилягає до судинної оболонці і прикріплюється до підлягає тканин тільки в області диска зорового нерва і у зубчастої лінії. Свободнолежащая частина сітківки, що безпосередньо стикається з судинною оболонкою, утримується за рахунок тиску, створюваного склоподібним тілом, а також за рахунок тонких зв’язків пігментного епітелію. При формуванні розривів, внутриглазная рідина може проникати під сітківку і викликати відшарування сітківки.

Переваги та протипоказання лазерної коагуляції

Показання для проведення операції

  • периферичних дистрофіях сітківки
  • діабетичної ретинопатії
  • тромбозах вен сітківки
  • артеріальних оклюзія сітківки
  • центральній серозної хоріоретинопатії
  • пухлинах очного дна
  • ангіоматозу сітківки
  • локальної відшарування сітківки

Переваги операції

Лазерна коагуляція сітківки має ряд своїх переваг. Процедура проводиться амбулаторно, без додаткової підготовки. В ході виконання не потрібно застосування загальної анестезії. Лазерна коагуляція очей є безкровною і триває зовсім недовго, до 20 хвилин. В окремих випадках, якщо у пацієнта є показання, то йому може знадобитися повторна лазерна коагуляція сітківки ока. В той же день, після процедури, пацієнт повертається до звичного для нього способу життя. Лазерна коагуляція стабілізує і в деяких випадках, покращує зір, запобігає розвитку відшарування сітківку, покращує кровотік. Патологічний процес припиняє поширюватися завдяки хоріоретинальними зрощення, які формуються на місці коагулятов.

Відгуки про лазерну коагуляцію

Відгуки про лазерну коагуляцію сітківки ока завжди позитивні. В кінцевому результаті, користь від проведення цієї процедури однозначно велика, так як крім стабілізації зору, лазерна коагуляція сітківки ока ще є профілактикою різних захворювань очного дна.

Протипоказання

Лазерна коагуляція сітківки очей має свої протипоказання. Дану процедуру не проводять при недостатній прозорості оптичних середовищ, при наявності великих крововиливів на очному дні, при наявності епіретінальних гліозу з тракційний синдромом. До відносних протипоказань відноситься знижена гострота зору – нижче 0,1 D.

Як проводиться лазерна коагуляція

Місцева анестезія

Лазерна коагуляція сітківки ока проводиться амбулаторно і не має показань для госпіталізації. Анестезія застосовується місцева – шляхом закопування спеціальних крапель. Пацієнти будь-якого віку досить добре переносять цю процедуру, вона не перевантажує судини, серце та інші органи. На хворе око встановлюється трехзеркальная лінза Гольдмана, яка дає можливість лазерний промінь сфокусувати в будь-якому місці очного дна. Через щілинну лампу подається лазерне випромінювання. Хірург контролює процес операції за допомогою стереомикроскопа, наводячи і фокусуючи лазерний промінь.

Хоріоретинальними зрощення

Лазер використовують через його високу точність і здатність з’єднувати судинну оболонкою ока з сітківкою, тим самим, зміцнюючи її. Суть процедури полягає в так званому «приварювання» сітківки до тканин, створюючи міцні спайки, що не дозволяють їй відшаровуватися. На сітківку ока по периметру патологічного осередку наносять кілька рядів лазерних коагулятов, де надалі утворюється хоріоретинальними зрощення, що дозволяє блокувати відшарування сітківки. Плюс цього методу в тому, що лазер сприяє різкому підвищенню температури і викликає згортання тканини (коагуляцію), через що операція проводиться безкровно.

Посидючість пацієнта

Лазерна коагуляція сітківки абсолютно безболісна. Під час процедури пацієнт знаходиться в сидячому положенні і єдине, що від нього вимагається – це посидючість. Міцна хоріоретінальная спайка утворюється протягом 14 днів. Якщо після операції не відбувається прогресування відшарування сітківки, то операція проведена успішно.

Післяопераційний період

Після операції лікарі рекомендують проходити профілактичний огляд очного дна очей для виявлення можливих нових дистрофічних змін сітківки, або її розривів. Відгуки про лазерну коагуляцію очі показують, що ця профілактична операція дозволяє знизити ймовірність відшарування сітківки в кілька разів і уникнути втрати зору.

ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти