Контакти
Що таке глаукома

Глаукома – це небезпечне хронічне захворювання очей, що характеризується постійним або періодичним підвищенням внутрішньоочного тиску (ВОТ).

При відсутності лікування глаукома викликає необоротне зниження зорових функцій аж до повної сліпоти. Зір, втрачений внаслідок глаукоми, не відновлюється.

Причини та симптоми глаукоми

При глаукомі відбувається порушення циркуляції внутрішньоочної рідини, дисбаланс між її припливом і відтоком, внаслідок чого підвищується ВОТ. Підвищений ВОТ «тисне» на зоровий нерв і відбувається поступове відмирання його нервових волокон (атрофія зорового нерва). Це неминуче призводить до звуження полів зору: як центрального, так і периферичного (бічного).

Глаукома страшна тим, що протікає безсимптомно та на ранніх стадіях її складно помітити. Коли захворювання починає прогресувати, то з’являються такі симптоми:

  • Межі зорової області звужуються. Людина чітко бачить об’єкти, які розташовані прямо перед ним, а ось предмети та люди, які знаходяться збоку або в стороні для нього не видимі. Спочатку пацієнт помічає, що звужується поле зору в основному в центрі, з боку носа. А вже у міру прогресування – звуження поля зору захоплює периферію, і так аж до повної втрати.
  • Очам складно адаптуватися при швидкому переході зі світлого приміщення в темне. Також, людина може почати погано розрізняти кольори.
  • Стрімко знижується гострота зору, і цей процес не піддається виправленню ні лінзами, ні окулярами. Такий симптом говорить про важку, запущену стадію хвороби і про те, що відбувається поступове відмирання волокон зорового нерву.

Гострий приступ глаукоми характеризується яскравим проявом таких симптомів:

  • Болі в оці та голові з віддачею в область лоба, вилиць, скронь;
  • Предмети видно нечітко, як у тумані;
  • При погляді на джерело світла, навколо нього видно райдужні кола;
  • Світлобоязнь;
  • Очі червоніють;
  • Виникає почуття нудоти, яке доходить до блювоти;
  • Знижується число серцевих скорочень.

ЛІКУВАННЯ ГЛАУКОМИ

Завдання будь-якої методики лікування глаукоми полягає в нормалізації внутрішньоочного тиску. На сьогоднішній день існують три напрямки лікування даного захворювання: медикаментозне, лазерне і хірургічне.

Імплантація пристрою EX-PRESS

Ця хірургічна методика стала новим словом в лікуванні пацієнтів з глаукомою. Медичні центри Новий зір впровадили цю інноваційну технологію. Тепер, незалежно від ступеня тяжкості і занедбаності захворювання, українським пацієнтам доступно швидке і ефективне лікування глаукоми і компенсації внутрішньоочного тиску навіть в найскладніших випадках.

Цей телефон з високотехнологічного сплаву сталі і розташовується всередині ока з високим ступенем фіксації. У всьому світі процедура імплантації пристрою EX-PRESS визнана менш травматичною і більш ефективною, ніж традиційна НГСЕ (непроникаюча глибока склеректомія).

Ірідектомія

Це лазерна методика спрямована на лікування глаукоми. При ірідектоміі проводять крихітне лазерне отвір у райдужній оболонці ока для створення додаткового відтоку внутрішньоочної рідини. Виконують ірідектомію в амбулаторних умовах.

Непроникаюча глибока склеректомія (НГСЕ)

Це хірургічна операція непроникаючої типу — без розтину очного яблука. В ході цієї процедури використовують не наскрізний отвір, а створюють спеціальний клапан в зовнішній оболонці ока — склери, через який можливий безперешкодний відтік внутрішньоочної рідини. Це дозволяє відновити баланс рідини в оці і нормалізувати тиск. Операцію проводять амбулаторно і вона не провокує розвиток катаракти. Термін реабілітації пацієнтів після НГСЕ становить кілька днів.

Віскоканалостомія

Дуже популярна в даний час в Європі і США операція, спрямована на стабілізацію зору при глаукомі. Відноситься до хірургічних операцій непроникаючої типу. Її мета — відновлення фізіологічних шляхів відтоку рідини шляхом створення спеціального «вікна» в склери.

Основна її відмінність від НГСЕ полягає в тому, що для відновлення відтоку рідини в дренажні канальці вводять спеціальне в’язке речовина — Геалон (Артівіск). Розширюючи просвіт дренажних канальців, Геалон відновлює прохідність вологи і дозволяє відновити баланс рідини без розтину очного яблука. Операцію виконують амбулаторно, не провокуючи розвитку катаракти. Терміни реабілітації пацієнтів складають 1–2 дня.

Вирішити питання про можливість і доцільність того чи іншого лікування можна тільки після повного офтальмологічного обстеження і консультації кваліфікованого лікаря.

На консультації Ви отримаєте вичерпну інформацію про існуючі методи поліпшення зору. Разом з лікарем Ви зможете вибрати напрямок лікування. Залежно від індивідуальних параметрів ока, ступеня і форми захворювання лікар підбере методику лікування, яка зможе забезпечити оптимальний результат саме у Вашому випадку.

ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти