Акції та спеціальні пропозиції

Діагностика зору. Знижка до 30% на повне обстеження Детальніше

Спеціальні ціни на лазерну корекцію та лікування катаракти З'ясувати подробиці

Нові послуги! Лазерна корекція Contoura  Лікування Синдрома сухого ока  Блефаропластика

Акційні пропозиції центрів Київ  Харків  Дніпро  Кривий Ріг  Хмельницький  Черкаси  Суми

Турбота про зір при вагітності

 • #Захворювання сітківки

Турбота про зір при вагітності

Під час вагітності будь-яка жінка приділяє більше уваги своєму здоров'ю, особливо органу зору. Саме в період очікування дитини може істотно змінитися стан сітківки, яка потребує грамотного лікування.

Що таке сітківка і чому потрібно досліджувати її стан під час вагітності

Основні проблеми, з якими стикаються вагітні жінки:

 • відшарування і розрив сітківки;
 • дистрофія очної сітківки.

Все це може привести до втрати зору, так як сітківка - найтонший шар тканини, що розташовується з внутрішнього боку очного яблука, ззаду. Це утворення складається з безлічі фоторецепторів, завдяки яким наш мозок отримує і сприймає зображення.

У період вагітності на органи зору виявляється високе навантаження, а значить для жінки важливо вчасно виявити відхилення, щоб організувати якісне лікування сітківки ока. Тому обов'язковий огляд у офтальмолога на термінах:

 • 10-14 тижнів;
 • 32-36 тижнів.

Якщо у жінки діагностовано короткозорість, контроль за станом органу зору повинен здійснюватися щомісяця.

Як проходять пологи, якщо виявлено патології сітківки

Багато жінок задаються цим питанням, особливо коли діагностовано негативні зміни в зорі. Що є менш небезпечним: кесарів розтин або природні пологи, складно відповісти однозначно, так як лікарі засновують своє рішення на комплексі різних чинників:

 • загальний стан здоров'я;
 • стан сітківки, очного дна;
 • вік, як фактор ризику пошкодження сітківки.

Якщо здоров'я органу зору своєчасно відновлено і немає супутніх чинників, як правило, лікарі допускають природне розродження. Кесарів розтин рекомендується в ситуаціях, коли потуги і підвищення тиску, супутні природні пологи, несуть небезпеку для здоров'я і життя матері, плода. На жаль, найпоширенішою причиною проведення кесаревого розтину є зміни стану сітківки ока.

Що робити вагітній жінці з короткозорістю

Ризик пошкодження сітківки з короткозорістю вкрай високий. Це пов'язано з різкими перепадами тиску, особливо під час пологів. Тому, з метою попередження захворювань сітківки, проводиться її зміцнення методом лазерної коагуляції. Суть процедури полягає в тому, що за допомогою ультратонкого лазера виконується фіксація сітківки в найбільш слабких областях, а також зоні розривів. В результаті область обробки якісно рубцуется і зв'язок сітківки з очною оболонкою стає міцнішим. Процедура має ряд переваг:

 • Проводиться без госпіталізації, не вимагає спеціальної і довгої підготовки.
 • Не використовується місцева анестезія.
 • Проводиться безкровно і займає не більше 20 хвилин.
 • Після проведення лазерної коагуляції жінка може повертатися до звичного способу життя.

Слід зазначити, що стан сітківки може бути пов'язано не тільки з короткозорістю. Навіть при великих відхиленнях в діоптріях вона може зберігати задовільний стан і не мати патологічних змін. Зустрічаються і зворотні випадки, коли при несуттєвій короткозорості до 3 діоптрій виявляються дистрофічні вогнища.

У яких випадках рекомендується лазерна коагуляція

Лазерна коагуляція показана до настання вагітності, тобто в період її планування. Офтальмологи рекомендують спочатку провести комплексне обстеження органу зору, при необхідності організувати лікування очей, а тільки потім проводити зміцнення. Крім того, вагітність не є протипоказанням до лазерної коагуляції, її можна проводити в термін не пізніше 35 тижнів.

Чи плануєте завагітніти або вже знаходитеся в очікуванні малюка? Обов'язково запишіться на прийом до нашого офтальмолога. Обстеження проводиться з використанням сучасного обладнання. У розділі нашого сайту, на https://www.zir.com.ua/uk/likuvannya-sitkivky-oka/, ви можете знайти докладну інформацію про захворювання та методи лікування сітківки. Пам'ятайте, що своєчасна турбота про очі знижує ймовірність призначення кесаревого розтину і розвитку серйозних патологій, в тому числі сліпоти.

Оцініть матеріал:  5/5 з 1

Задати питання:

* Поля, обов'язкові для заповнення

Турбота про зір при вагітності

Під час вагітності будь-яка жінка приділяє більше уваги своєму здоров'ю, особливо органу зору.

Як зміцнити сітківку ока і для чого це потрібно

Тканина сітківки є безлічу світлочутливих клітин, завдяки чому ми можемо отримувати і сприймати навколишній світ наступним чином:

Лікування глаукоми марихуаною

Один із способів знизити внутрішньоочний тиск до безпечного рівня - лікування медичної марихуаною

Лікування сітківки у медичному центрі Новий Зір у Черкасах

Одна із спеціалізацій закладу - лікування сітківки

Про захворювання сітківки

Лікар-офтальмолог, к.мед.н. Олег Георгійович Пархоменко про те як виявити проблеми з сітківкою і які існують методики лікування

Відео- і фотодокументація змін периферії очного дна

Тепер діагноз периферичних дистрофій в нашому медичному центрі виставляється доказово

Лечение сетчатки

В каких случаях показано интравитреальное введение препарата

ЗАПИСАТИСЯ замовити дзвінок ЧАТ