Акції та спеціальні пропозиції

Діагностика зору. Знижка до 30% на повне обстеження Детальніше

Спеціальні ціни на лазерну корекцію та лікування катаракти З'ясувати подробиці

Нові послуги! Лазерна корекція Contoura  Лікування Синдрома сухого ока  Блефаропластика

Акційні пропозиції центрів Київ  Харків  Дніпро  Кривий Ріг  Хмельницький  Черкаси  Суми

Лікування глаукоми марихуаною

  • #Захворювання сітківки

Лікування глаукоми марихуаною

Мета лікування глаукоми - знизити внутрішньоочний тиск до безпечного рівня, що призведе до зупинки розвитку пошкоджень. Відповідно, лікувати захворювання можна медикаментами, лазером або хірургічним шляхом. Ще один спосіб - лікування глаукоми марихуаною.

Медичний потенціал канабісу

Ще з давніх часів марихуану використовували як болезаспокійливий засіб, при безсонні і розладах травного тракту. Як медичний препарат, канабіс став найбільш популярний в ХIХ столітті саме як ліки проти болю, аж до винаходу аспірину.

Як же куріння марихуани допомагає при глаукомі? Відповідь проста: до складу рослини входять канабіноїди - спеціальні речовини, що впливають на скорочення міокарда. Так, КБД - канабідіол має терапевтичний потенціал в поєднанні з іншим речовиною тетрагідраканнабінолом. Саме їх союз знімає больовий синдром, нудоту і знижує як артеріальний, так і тиск в очному яблуці.

Марихуана і глаукома: американський експеримент

Властивість марихуани знижувати внутрішньоочний тиск виявили абсолютно випадково. В ході експерименту в Каліфорнійському університеті Лос-Анджелеса намагалися перевірити, чи викликає марихуана розширення зіниць. Про це стверджували в міському департаменті поліції, вважаючи, що розширена зіниця поряд з побілілими губами і зеленим нальотом на язиці вказує на вживання марихуани, а значить є підставою для обшуку та арешту.


В експерименті добровольці курили марихуану, вирощену в державному господарстві, а їх зіниці постійно фотографували. В результаті з'ясувалося, що зіниці не розширюються, а звужуються. Офтальмологи провели додаткові огляди та підтвердили, що канабіс зменшує сльозовиділення і знижує внутрішньоочний тиск. Подальші дослідження показали, що марихуана надає схожу дію на хворих глаукомою.

Зниження внутрішньоочного тиску після куріння марихуани залишалося до 3-4 годин, при цьому побічних дій на зорову функцію не спостерігалося. Зіниці нормально реагували на світло, не змінювалася гострота зору, рефракція, периферичні зорові поля, бінокулярний і кольоровий зір. Це наштовхнуло на думку, що медична марихуана, можливо, діє ефективніше, ніж лікарські препарати.

Лікування глаукоми марихуаною: за і проти

Незважаючи на результати експериментів і досліджень, лікарі в різних куточках світу вважають вживання марихуани менш ефективним засобом в боротьбі з глаукомою, ніж звичайні ліки. Серед аргументів проти називають такі:

  • Ефект триває до 3-4 годин, тобто хворому необхідно курити канабіс кожні три години, щоб відчути такий же ефект, як від ліків. Настільки інтенсивне вживання марихуани швидше за все призведе до побічних дій на організм, ніж вилікує симптоми глаукоми.
  • В Україні на законодавчому рівні канабіс не визнано медикаментозним засобом і відноситься до ряду заборонених наркотичних засобів. Тому вживання марихуани несе за собою і кримінальну відповідальність.

Як альтернативу курінню канабісу, вчені намагалися розробити очні краплі на основі марихуани. Але оскільки речовина в її складі не дуже водорозчинна, складно розробити краплі з досить високим концентратом.

Довірте здоров'я очей професіоналам!

Незважаючи на те, що в деяких країнах глаукому лікують марихуаною, відноситися серйозно до цього методу лікування не можна. Хворим на глаукому краще дотримуватися рекомендованих офтальмологами традиційних препаратів, дія яких підтверджена дослідженнями і сертифікована на державному рівні.

Нагадуємо, що глаукома - захворювання, яке, як правило, розвивається непомітно, а призводить до незворотних наслідків, аж до сліпоти. Виявити його ознаки на початковому етапі можна тільки на обстеженні у лікаря. Записуйтеся на консультацію до фахівців мережі клінік «Новий Зір» та отримайте професійний висновок про ваш зір.

Клініка «Новий Зір» не пропагує, не рекомендує і не підтримує вживання марихуани в будь-яких цілях. Вживання марихуани переслідується законодавством України. Стаття написана виключно в ознайомчих цілях.

Оцініть матеріал:  5/5 з 5

Задати питання:

* Поля, обов'язкові для заповнення

Турбота про зір при вагітності

Під час вагітності будь-яка жінка приділяє більше уваги своєму здоров'ю, особливо органу зору.

Як зміцнити сітківку ока і для чого це потрібно

Тканина сітківки є безлічу світлочутливих клітин, завдяки чому ми можемо отримувати і сприймати навколишній світ наступним чином:

Лікування глаукоми марихуаною

Один із способів знизити внутрішньоочний тиск до безпечного рівня - лікування медичної марихуаною

Лікування сітківки у медичному центрі Новий Зір у Черкасах

Одна із спеціалізацій закладу - лікування сітківки

Про захворювання сітківки

Лікар-офтальмолог, к.мед.н. Олег Георгійович Пархоменко про те як виявити проблеми з сітківкою і які існують методики лікування

Відео- і фотодокументація змін периферії очного дна

Тепер діагноз периферичних дистрофій в нашому медичному центрі виставляється доказово

Лечение сетчатки

В каких случаях показано интравитреальное введение препарата

ЗАПИСАТИСЯ замовити дзвінок ЧАТ