Акції та спеціальні пропозиції

Діагностика зору. Знижка до 30% на повне обстеження Детальніше

Спеціальні ціни на лазерну корекцію та лікування катаракти З'ясувати подробиці

Нові послуги! Лазерна корекція Contoura  Лікування Синдрома сухого ока  Блефаропластика

Акційні пропозиції центрів Київ  Харків  Дніпро  Кривий Ріг  Хмельницький  Черкаси  Суми

Чи псується зір від планшету?

  • #Дитяча офтальмологія

Чи псується зір від планшету?

Якщо сучасні гаджети не перевищують норми електромагнітного випромінювання і абсолютно безпечні для очей, чому лікарі рекомендують не захоплюватися читанням з блакитних екранів? Правда чи міф, що планшет псує зір? Як зберегти гостроту зору у дітей і дорослих в умовах діджіталізаціі? Відповіді на всі ці питання знайдете в нашому матеріалі.  

Планшет з'явився в масовому ужитку не так давно, менше 10 років тому. Багато досліджень про вплив гаджетів на розвиток онкології очей, сліпоти та інших патологій у дорослих і дітей ще тільки проводяться і не прийшли до остаточних наукових висновків. Сам по собі прилад не несе загрози ні здоров'ю, ні зору людини. Однак існує ряд моментів при користуванні планшетом, які можуть нашкодити очам.  

Планшет і зір

Більшість планшетів мають TFT-дисплей, який відноситься до категорії рідкокристалічних екранів. Вони світяться, але при цьому не відбивають світло. Саме світіння не має негативного впливу на зір. Важливий момент - TFT-дисплеї мають міжпіксельну сітку. Вона формує картинку з проміжками між елементами. Видимість цієї сітки визначає дозвіл - кількість точок на дюйм екрана планшета. Чим менше цих точок, тим розпливчастіші картинки і букви. Чим більше дозвіл, тим зручніше читати і розглядати фото.

Відповідно, який планшет не псує зір? З найбільшим розширенням - ця інформація завжди вказується в параметрах гаджета. Але яким би досконалим не був екран планшета, яскраве підсвічування дисплея при тривалому використанні з порушенням правил безпеки буде шкодити очам.  

Погіршується зір від планшета?

При постійному читанні або тривалому напруженому перегляді зображень на екрані, можливо погіршення зору через планшет. Офтальмологи часто діагностують такі порушення:  

  • Короткозорість. Розвивається, якщо занадто близько підносити екран до очей.
  • Спазм акомодації. Виникає в ситуаціях, коли очі постійно намагаються вловити картинку на невеликій відстані. Найчастіше м'язи акомодації напружуються при надмірному захопленні іграми і книгами на екрані планшета.
  • Синдром сухості очей. При тривалому перегляді яскравого екрану людина в 2-3 рази рідше моргає. Відповідно, очі недостатньо зволожуються, рогівка пересихає. Сухість призводить до запалення очей, дискомфорту, втоми. За допомогою крапель можна зняти симптоми, але постійне перенапруження може привести до очних патологій.

Зір дитини: на що звернути увагу

Оскільки очне яблуко росте разом з дитиною аж до 21 року, надмірне напруження органів зору в цей період може стати причиною порушень. Так, кожен шостий школяр має спазм акомодації через зорові перенапруги при частому перегляді картинок на планшеті. Діти починають нечітко бачити предмети, розташовані на різній відстані. Короткозорість і пересихання слизової - теж результат впливу планшета на зір дитини. Оскільки повністю ізолювати дітей від планшета практично неможливо, офтальмологи рекомендують батькам наступне:  

  • До 5 років краще мінімально давати дітям гаджети з невеликою діагоналлю екрану. З 5 до 7 років можна дозволяти грати на планшеті не більше 10 хвилин підряд, до 10 років - не більше 15 хвилин.
  • Чим менша дитина, чим частіше необхідно робити перерви в іграх з планшетом, відволікати дитину на іншу діяльність, робити вправи на око.
  • Краще покласти планшет на стіл або підставку, а не тримати його в руках - так дитина збереже статичну відстань від очей до об'єкта. Постійна зміна відстані напружує очі наводити різкість, що може стати причиною помилкової короткозорості у дітей.  

Правила безпеки: 5 порад

І для дітей, і для дорослих існують загальні правила безпеки при роботі з планшетом, дотримання яких збереже зір.

1. Планшет не призначений для читання книг. Для цього краще віддати перевагу електронній книзі. Її екран не має підсвічування, він напружує очі не більше, ніж стандартні паперові сторінки книги.

2. Оптимальна відстань між екраном і очима для читання з екрану планшета - 20 см.

3. Транспорт - не краще місце для читання. Вібрації і перепади освітлення напружують очі.

4. Не рекомендовано читати в темряві. Яскравий контраст змушує зіницю звужуватися і розширюватися, це не сприяє здоров'ю очей.

5. Важливі момент - регулювання підсвічування екрану. Якщо на вулиці ви використовуєте яскравість на повну, то в приміщенні її слід зменшити на 2/3.

Якщо тривала роботи на комп'ютері або на планшеті, викликає дискомфорт в очах, погіршення зору, не відкладайте похід до офтальмолога до кращих часів. Досвідчені лікарі мережі центрів «Новий Зір» в будь-який зручний для вас час проведуть консультацію. Здоров'я ваших очей - це ваша відповідальність!

Оцініть матеріал:  4/5 з 6

Задати питання:

* Поля, обов'язкові для заповнення

Коли перевіряти зір у недоношених дітей?

Зір недоношених дітей потребує окремої уваги. Розповідаємо коли і як часто слід перевіряти зір у таких дітей?

Чи псується зір від планшету?

Правда чи міф, що планшет псує зір? Відповіді на всі ці питання знайдете в нашому матеріалі

Лікування астигматизму у дітей

Про діагностику, профілактику і методи лікування дитячого астигматизму

Як вилікувати косоокість у дітей та дорослих?

Про косоокість, симптоми та причини виникнення, і методики лікування

Оптотипи Теллера для визначення гостроти зору у малюків

В медичному центрі "Новий Зір" ми визначаємо гостроту зору дітям від 3-х місяців за допомогою оптотипів Теллера

Довідка від офтальмолога у школу чи садок за 1 годину!

У дитячому відділенні київського центру «Новий Зір» на Глубочицькій, 17 проводиться експрес-діагностика зору у дітей за спеціальною ціною

Вирішуємо проблеми із зором у дітей

Про захворювання дитячих очей і методи лікування розповідає Могильна Ірина Вікторівна

Коли вперше записувати дитину до офтальмолога?

Щоб вчасно виявити у дитини проблеми із зором, необхідно з 3-х місяців показати її офтальмологу

В яких випадках дитині показані окуляри?

Чи потрібно дитині носити окуляри і чи є шанс потім їх зняти. Відповідає головний лікар Георгій Якович Пархоменко

Связаны ли наследственность и плохое зрение?

Отвечает главный врач кандидат медицинских наук Георгий Яковлевич Пархоменко

Як визначити, що у дитини знижується зір?

Відповідає головний лікар Георгій Якович Пархоменко

Глаза обязаны трудиться

О болезни «ленивого глаза» или амблиопии

Решай проблемы с закрытыми глазами

Благодаря ночным линзам можно целый день отлично видеть без очков и контактных линз

Проблемы родом из детства

Многие проблемы со зрением можно решить в детском возрасте

ЗАПИСАТИСЯ замовити дзвінок ЧАТ