Как влияют на глаза нарощенные ресницы

Як впливають на очі нарощені вії

5 October 2021
Кожна красуня знає: штучні вії - це красиво, ефектно і практично з точки зору макіяжу. Але чи задумуються жінки про наслідки процедури нарощування для власних очей?

Як можуть вплинути на зорову систему нарощені вії, і як можна уникнути ризиків? Нарощені вії: що кажуть офтальмологи?

Представники Американської Академії Офтальмології впевнені, що нарощування вій може бути пов’язано з такими неприємними наслідками, як отруєння хімікатами (з клею для вій), запалення, травмування ока, інфікування (в тому числі рогівки, кон’юнктиви та інших структур). Тому підбирати салон і майстра з нарощування вій слід з особливою обережністю.

Також небажано проводити процедуру нарощування, якщо ви хочете найближчим часом робити лазерну корекцію зору, операцію з видалення катаракти, глаукоми, проходите лікування офтальмологічних захворювань. Ризики після процедури нарощування

Серед основних проблем, які можуть виникнути при нарощуванні вій, а також після процедури, можна виділити:

  • Алергію. Подібна реакція – одна з найпоширеніших. Виною всьому матеріали, які використовуються при нарощуванні. Алергія може виникнути на будь-який з них. Навіть латексні рукавички, які використовує майстер, можуть спровокувати алергію. Це і почервоніння повік, їх набряклість, і сильна сльозотеча.
  • Пошкодження повік і слизових оболонок ока хімічними речовинами зі складу клею для вій. Часто неякісні продукти містять формальдегід – сильну токсичну речовину. Він може викликати запалення і алергію. Після процедури нарощування під впливом формальдегіду можуть утворюватися скоринки в місці кріплення штучних вій.
  • Травмування ока. Не забувайте, що майстер при нарощуванні працює з гострими інструментами, які знаходяться у самого ока. Процедура триває від 1 до 3 годин, тому зростає ризик травмування шкіри і слизових оболонок.
  • Ерозія внутрішньої поверхні повіки. При тривалому носінні штучних вій шкіра деформується під їхньою вагою, що може призвести до подальшого випадання власних вій.
  • Алопеція. “Залисини” серед вій цілком можливі, якщо цибулина волосини була пошкоджена при нарощуванні і тривалому носінні.
  • Інфекція. Ще один привід уважно вибирати майстра і салон. Всі інструменти повинні бути стерильними, так як при нарощуванні в око може потрапити інфекція, здатна викликати запалення і ускладнення.
  • Синдром сухого ока прямо пов’язаний з нарощеними віями. Справа в їх довжині. Природна довжина максимально комфортна для очного органу, затримує пил, бруд, бактерії, допомагає очистити очі. Якщо вії роблять занадто довгими при нарощуванні, вони можуть створити ефект віяла: повітряні потоки інтенсивно впливають на слизову оболонку ока, викликаючи сухість і роздратування.

Чи так все сумно, чи все ж таки можна нарощувати вії? Поради з безпечного нарощування

Нарощувати вії можна, але перед тим як, записатися на процедуру, обов’язково пам’ятайте про заходи безпеки:

  • Знайдіть професійний салон і кваліфікованого майстра з сертифікатами;
  • Перевіряйте, щоб правила стерилізації інструментів строго дотримувалися;
  • Не замовляйте процедуру нарощування вдома – в домашніх умовах важко якісно обробити інструменти;
  • Якщо ви знаєте, що у вас є алергія, попередьте майстра;
  • Попросіть показати склад клею і матеріалів, які використовує майстер – вони повинні бути без формальдегіду;
  • Не використовуйте процедуру нарощування, якщо ваші вії дуже тонкі і ламкі – штучні вії можуть погіршити ситуацію;
  • Не носіть вії довше одного року – якщо ви регулярно робите корекцію, через рік після першої процедури зніміть вії і дайте їм мінімум 200 днів відпочинку для відновлення власного вікового покрову.

Не забувайте, якщо у вас з’явилися проблеми після процедури нарощування вій, варто звернутися до офтальмолога. Приводом для занепокоєння повинні стати:

1. Набряк повік, їх почервоніння;

2. Сльозоточивість і прояви алергічної реакції;

3. Біль в місці нарощування або оці;

4. Відчуття стороннього тіла в оці при закритті, кліпанні.

В офтальмологічному центрі “Новий Зір” досвідчений окуліст огляне ваші очі і визначить проблему, яка виникла при нарощуванні. При виникненні неприємних симптомів, вії рекомендують зняти, адже здоров’я очей набагато дорожче, ніж їх тимчасова краса.

Джерела інформації:

HealthLife. Нарощування вій: плюси і мінуси. Медичний огляд: Синтія Кобб, DNP, APRN, WHNP-BC, FAANP – Написано Корі Уіланом 25 липня 2019 р

Американська Академія офтальмології. Факти про нарощування вій та безпеку

Автор
манойло тетяна володимирівна
Заступник головного лікаря медичного центру Новий Зір (Київ). Офтальмохірург
До всіх новин
НОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІР