Контакти
Що таке ячмінь на повіках

Ячмінь – це гостре гнійне запалення сальної залози біля кореня вії або власне волосяного мішечка вії. Причина ячменю найчастіше – впровадження мікроорганізмів. Якщо ж ячмені з’являються послідовно на одному і тому ж або різних повіках, це може свідчити про загальне захворювання. У такому випадку крім офтальмолога слід звернутися до терапевта.

На початку захворювання на війовому краї повіки з’являється невелике почервоніння і набряк шкіри. При натисканні мізинцем на область ячменю хворий відчуває різкий біль. У цей період розвиток ячменю можна запобігти найпростішими способами: сухим теплом або обережним змазуванням шкіри повік будь-яким одеколоном. В якості сухого тепла можна рекомендувати прикладання до ока полотняного мішечка, в який насипають попередньо нагріту на сковороді кухонну сіль. Ще один спосіб – прикласти до хворого місця загорнуте в чисту ганчірку або марлю щойно зварене куряче яйце. Прогрівання доцільно повторити двічі – вдень і на ніч.

Змащувати край повіки слід обережно з метою поберегти очі від попадання спиртовмісного  розчину на рогівку. Сівши перед дзеркалом треба закрити (не заплющувати) хворе око і за допомогою змоченого в розчині баничка (готові косметичні палички або просто невеликий шматочок ватки намотаний на сірник) підглядаючи відкритим оком акуратно нанести розчин на хворе місце. Схожі маніпуляції проводять всі жінки, коли накладають собі макіяж. Змазування досить зробити відразу при появі болю і почервоніння. Якщо ви вгадаєте самий початок захворювання, то ячмінь не розвинеться.

Надалі, на 2-3-добу набряк повіки збільшується, почервоніння поширюється практично на всю повіку і на саме очне яблуко. Може з’явитися жовтувате гнійне виділення з кон’юнктиви (повіки буду склеиваться, особливо вранці). Ще через 2-3 дня ячмінь мимоволі розкривається і з нього виходять частинки некротичних тканин повік і самої вії.

Будь-які ячмені ні за яких обставин не можна видавлювати. Розташований в самій глибині запального інфільтрату фрагмент гною може при видавлюванні потрапити в судину і током крові бути занесеним у мозок. Крім того, видавлювання може сприяти поширенню інфекції на всю повіку.

В якості лікування в домашніх умовах застосовують сухе тепло, за повіки рекомендовано 3-4 рази на день закладати будь-яку очну мазь з антибіотиком. Якщо ячмінь прогресує – краще звернутися за допомогою до лікаря.

При частих загостреннях захворювання доцільно приймати:

  • Сік алое (стимулятор організму): по 1 чайній ложці 2 рази на добу. Курс лікування 20 днів.
  • Сік берези: по 0,5 л на добу (кровоочисний засіб).
  • Зовнішньо приймають рослини, які надають протимікробний, протизапальний, ранозагоювальний ефект.
  • Подорожник – сік свіжої рослини для примочок і промивань. Настій: 3 столові ложки сухої трави на склянку окропу. Застосовувати 4-6 разів на добу.
  • Береза (бруньки, листя). 1 чайну ложку бруньок (2 стол. ложки листя) залити склянкою окропу, томити протягом 30 хвилин.
  • Зовнішньо у вигляді примочок, промивань 4-6 разів на добу.
  • Календула (квіти). Спосіб застосування такий самий.
ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти