Контакти

Проліферативна вітреоретинопатія

Запис на прийом
Що таке Проліферативная вітреоретинопатія (епіретінальна мембрана, целофанова ретинопатія)

Епіретинальна мембрана – це тонка плівка, яка утворюється в порожнині склистого тіла в безпосередній близькості від макули. Зазвичай це повільно прогресуюче захворювання, яке погіршує центральний зір, викликаючи затуманення і викривлення зображення. У міру прогресування мембрана починає відтягувати на себе макулу, що викликає її набряк, утворення в ній отвору і відшарування.

Епіретинальна мембрана – це біляста павутиноподібна плівка донизу від диску зорового нерву. Зверніть увагу, що тяги (тракції) на макулу привели до утворення в ній отвору.

У деяких випадках епіретинальна мембрана з’являється «сама по собі», без видимих на те причин. У такій ситуації, вважається, що її розвиток пов’язаний з віковими змінами на очному дні, оскільки зустрічається цей варіант у людей старше 75 років. Найчастіше епіретинальна мембрана зобов’язана своєю появою тому чи іншому очному захворюванню – діабетичній ретинопатії, відшаруванню склистого тіла, відшаруванню сітківки, травмі ока, короткозорості та іншим.

Ознаки епіретинальної мембрани

  • Поганий зір.
  • Двоїння, яке зберігається навіть, коли друге око закрите.
  • Спотворення в зорі (прямі лінії виглядають зігнутими і хвилеподібними).

Діагностика

Лікар визначає епіретинальну мембрану при огляді очного дна офтальмоскопом. Вона поблискує і нагадує своїм виглядом целофан – звідси друга назва захворювання «целофанова ретинопатія». Ця плівка також може бути виявлена за допомогою ультразвукового обстеження ока, що особливо цінно, коли очне дно розгледіти не вдається через катаракти, помутніння рогівки або склистого тіла. Ефект епіретинальної плівки на центральний зір визначається перевіркою гостроти зору і за допомогою решітки Амслера. Найтоншу структуру плівки і макули дозволяє вивчити оптична когерентна томографія, а ступінь набряку макули – флюоресцинова ангіографія.

Лікування

Лікування тільки хірургічне. Полягає воно в видаленні мембрани. Операція проводиться при сильному зниженні зору, який порушує звичайне життя пацієнта, коли ризик можливого пошкодження макули в результаті операції можна порівняти з наявною перед операцією гостротою зору.

Видалення мембрани проводиться під місцевою анестезією в операційній. Через маленькі проколи в кон’юнктиві і склері в області проекції циліарного тіла отримують доступ в склисте тіло. Використовуючи спеціальне обладнання – мікроскоп, яскравий освітлювач, розсіюють лінзу, пристрій для подачі рідини в око, вітреотому і безліч інших спеціальних інструментів і розчинів, епіретинальна мембрана видаляється.

ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти