Весняний катар (весняний кон'юнктивіт)
Весняний катар - хронічне захворювання сполучної оболонки (кон'юнктиви) очей. Спостерігається весняний катар в дитячому віці, частіше у хлопчиків. У період статевого дозрівання зазвичай проходить. Причина захворювання не з'ясована. У розвитку весняного катару, можливо, грають роль вплив ультрафіолетових променів, фактори алергії. Свою назву захворювання отримало у зв'язку з що спостерігається періодичністю розвитку процесу - загостренням його навесні та влітку, затиханням восени та взимку.
![]() |
Весняний катар: 1 — ураження кон'юнктиви верхньої повіки; 2 — ураження кон'юнктиви очного яблука. |
Клінічно для весняного катару характерне утворення на кон'юнктиві хряща верхньої повіки великих дріб'язково-рожевого кольору розростань, що за формою нагадують бруківку. Навколо рогівки також можуть з'являтися подібні розростання. Процес, як правило, двосторонній. Суб'єктивно відзначаються світлобоязнь і свербіж.
Протікання
Лікування тривале, результат сприятливий.
Лікування
Закапування в око 3-4 рази на день 3% розчину хлориду кальцію, 0,25% розчину сульфату цинку з додаванням 0,1% розчину адреналіну (5-10 крапель на 10 мл розчину сульфату цинку), 0,5% розчину гідрокортизону. Носіння захисних темних окулярів.