Контакти

Пресбіопія — хвороба коротких рук

Запис на прийом
Пресбіопія очей - лікування, діагностика, симптоми і профілактика

Пресбіопія, також відома як хвороба коротких рук, – це термін, що описує око, в якому природний кришталик не акомодує. Акомодація – це здатність ока змінювати свою фокусну відстань. В її основі лежить здатність кришталика змінювати свою оптичну силу шляхом зміни своєї геометрії – товщини в центральній частині, кривизни передньої та задньої поверхонь, положенням в оці. Приблизно в 40-річному віці кришталик стає менш гнучким, втрачає свою здатність змінювати форму та положення, і акомодація поступово втрачається. Це нормальний процес, який відчуває кожен.

Більшість людей з нормальним зором в молодості ближче до 40 років починає звертати увагу на труднощі при читанні текстів, надрукованих дрібним шрифтом. Шрифт здається неконтрастним, таким що розпливається. Очі швидко втомлюються. Спочатку видалення тексту на більшу відстань від очей допомагає більшості людей. Але в підсумку виявляється, що без окулярів (простих або біфокальних) або контактних лінз вже не обійтися. Процес цей може тривати аж до 65-70 років, що буде проявлятися в необхідності носити все більш сильні плюсові окуляри або лінзи. У деяких людей, з прихованою далекозорістю, зір вдалину після 40 років теж погіршується. Тут вже може знадобитися лазерна або хірургічна корекція. Однак, люди з короткозорістю слабкого та середнього ступеню не помічають впливу пресбіопії, оскільки добре бачать поблизу.

Ознаки (симптоми) пресбіопії

  • Важко розгледити деталі при роботі поблизу.
  • Дрібний текст виглядає неконтрастним.
  • Для читання необхідно більш яскраве та пряме освітлення.
  • Щоб прочитати текст, потрібно відвести його на велику відстань.
  • Втома та напруга очей при читанні.

Діагностика пресбіопії

Пресбіопія виявляється при перевірці зору та рефракції.

Лікування пресбіопії

Лікування пресбіопії просто, але повністю залежить від віку пацієнта, стилю життя, професії, хобі. Якщо зір вдалину хороший, і присутні проблеми тільки із зором поблизу, найпростіше підібрати окуляри для близини. В іншій ситуації знадобляться біфокальні окуляри (з корекцією для далі та для близини) або дві пари окулярів – одна для далі, інша для близини. Інший варіант – це так званий моно зір: одне око налаштовується на зір вдалину, інший – на зір поблизу. Це може бути проведено контактними лінзами або хірургією рефракції.

ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти