Патологія сітківки (дистрофія)

Запис на прийом
Що таке Патологія сітківки (дистрофія)

Сітківка ока відповідає за сприйняття зображення, яке проектується на неї за допомогою рогівки і кришталика, і перетворення його на нервові імпульси, які потім передаються в головний мозок. Найважливішою частиною сітківки є макула, що відповідає за найякісніший зір. Захворювання макули можуть знизити зір до 10%. Проблеми, що виникають на периферії сітківки, звужують поле зору людини. Можна сказати, що будь-яке захворювання сітківки суттєво впливає на зір. Найбільш серйозне з них – відшарування сітківки (відділення сітчастої оболонки ока від судинної). При розриві сітківки внутрішньоочна рідина проникає під неї і відшаровує від судинної оболонки. Якщо сталася відшарування сітківки, потрібно відразу звернутися до лікаря, так як зволікання може загрожувати сліпотою.

У кого можуть розвинутися патології сітківки

Основна «група ризику» – люди із середнім і високим ступенем короткозорості, а так же літні люди з цукровим діабетом. Патології сітківки можуть виникнути при травмах ока. Симптоми патологій сітківки: поява іскор перед очима, виникнення завіси (тіні), зниження зору, раптова втрата бокового зору (при відшаруванні). Однак початкові стадії розвитку захворювання можуть і не супроводжуватися ніякими симптомами, тому якщо ви перебуваєте в групі ризику, обов’язково пройдіть діагностику на сучасному обладнанні. Таке обстеження достовірно виявить чи потребуєте ви лікування. Не відкладайте операцію, якщо вам її призначили, надовго. До хірургічного втручання потрібно всіляко захищати око від можливих пошкоджень.

При виявленні патологій (дистрофій) сітківки проводять її зміцнення. В іншому випадку будь-яка досить сильна напруга може привести до відшарування, що вимагає негайного хірургічного втручання. Краще попередити подібну ситуацію. Тим більше, що відшарування може статися тоді, коли неможливо термінове надання кваліфікованої офтальмологічної допомоги (в лісі, на дачі і т.п.). В даний час відшарування сітківки займає одне з головних місць серед причин інвалідності та сліпоти, причому 70% страждають на цю патологію складають особи працездатного віку.

Сучасне лікування різних патологій сітківки відбувається за допомогою аргонового лазеру. Основна мета лікування – зміцнення, а в разі відшарування – закриття або обмеження розриву сітківки.

Лазер – унікальний хірургічний інструмент, який дав офтальмохірургам абсолютно нові можливості. Принцип лікування заснований на тому, що лазерний вплив веде до різкого підвищення температури, що викликає коагуляцію (згортання) тканини. Завдяки цьому операція проходить безкровно. Лазер має дуже високу точність і використовується для створення зрощень між сітчастої та судинної оболонкою ока (тобто зміцнення сітківки).

Для проведення операції на око пацієнта одягається контактна лінза з противідбивним покриттям. Вона дає можливість випромінюванню повністю проникнути в око. Лазерне випромінювання подається через щілинну лампу, і хірург має можливість контролювати хід операції через стереомікроскоп, наводити і фокусувати промінь лазеру.

Результат операції по зміцненню сітківки

Вчасно проведене зміцнення сітківки дозволяє запобігти її відшаруванню і зберегти пацієнту хороший зір. Яким саме буде зір після операції, багато в чому залежить від того, чи є які-небудь супутні захворювання ока, що впливає на можливість добре бачити. При відшаруванні сітківки важливо якомога раніше звернутися до лікаря – це є запорукою збереження зору. І результат багато в чому залежить саме від того, наскільки швидко була надана необхідна допомога.

Переваги лазерного лікування патологій сітківки

  • Зміцнення сітківки за допомогою аргонового лазеру дозволяє уникнути розтину очного яблука і відбувається безконтактно, що виключає можливість інфікування.
  • Завдяки особливостям лазерного лікування оперативне втручання проходить безкровно.
  • Така операція не вимагає загальної анестезії, тобто організм уникає зайвого стресу.
  • Лазерне лікування проходить амбулаторно, відновлюючий період після операції мінімальний
НОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІР