Акції та спеціальні пропозиції

Діагностика зору. Знижка -30% на повне обстеження Детальніше

Спеціальні ціни на лазерну корекцію та лікування катаракти З'ясувати подробиці

Нові послуги! Лазерна корекція Contoura  Лікування Синдрома сухого ока  Блефаропластика

Акційні пропозиції центрів Київ  Харків  Дніпро  Кривий Ріг  Хмельницький  Черкаси  Суми

Оклюзія

Непрохідність центральної артерії сітківки (оклюзія)

Непрохідність (оклюзія) артерії сітківки відбувається, коли кровотік в центральній артерії сітківки або в її окремих гілках порушується. Така зупинка току крові зазвичай розвивається в результаті попадання в артерію невеликого згортка крові (тромбу) або шматка атеросклеротичної бляшки, які будучи механічно міцними та володіючи певними розмірами, застряють в артеріальному руслі, що постійно звужується. Оклюзія призводить до зниження поставки кисню в область сітківки, яка отримує харчування з ураженої артерії, та до незворотної втрати зору.

Оклюзія артерії сітківки завжди є наслідком загального захворювання. В основному, це судинні захворювання похилого віку, в т.ч. атеросклероз, ішемічна хвороба серця, артеріальна гіпертензія (високий кров'яний тиск), високий рівень холестерину в крові, діабет, глаукома.

Очне дно хворого з непрохідністю центральної артерії сітківки. Зверніть увагу на гілки артерії, які відходять радіально: деякі з них білясті, інші - сильно звужені. Знизу від диску зорового нерву видимі вогнища кровотечі.

Ознаки (симптоми)

У деяких пацієнтів бувають попередні оклюзії випадків тимчасової втрати зору.
Непрохідність центральної артерії сітківки: різка безболісна повна втрата зору в одному оці.
Непрохідність гілки центральної артерії сітківки: різка безболісна часткова втрата зору в одному оці.

Діагностика

Непрохідність артерії діагностується при візуальному огляді сітківки методом офтальмоскопії.

Лікування

На жаль, гарного методу лікування цього захворювання не існує. Клітини сітківки, будучи клітинами нервової тканини, надзвичайно погано переносять кисневе голодування. Однак, якщо лікування почати протягом першої години після початку оклюзії, відновлення зору можливо в окремих випадках.

Очне дно хворого з непрохідністю гілки центральної артерії сітківки. Велика зона над макулою виглядає блідою через ненадходження в неї артеріальної крові. На тлі блідої ішемічної сітківки добре видно вени сітківки, потік крові в яких не порушений.
Оцініть матеріал:  5/5 з 4

ОНЛАЙН-ЗАПИС НА ДІАГНОСТИКУ
(з урахуванням актуальної акційної пропозиції)

* Поля, обов'язкові для заповнення

ЗАПИСАТИСЯ замовити дзвінок ЧАТ