Міфи, що заважають нам бачити:  ТОП-6 забобонів щодо лазерної корекції

Міфи, що заважають нам бачити: ТОП-6 забобонів щодо лазерної корекції

17 July 2019
Про те, наскільки справедливі популярні стереотипи про лазерну корекцію зору

Кожен другий мешканець планети Земля потерпає від проблем із зором. Втім, сучасна медицина вже давно запропонувала альтернативу обридлим окулярам чи контактним лінзам – і корегує більшість цих проблем за допомогою лазера. І хоча цю процедуру медики успішно проводять вже близько 30 років. Сотні тисяч людей на власному досвіді переконалися у її ефективності та безпечності. Інтернет переповнений інформацією про її проведення та наслідки. Однак міфи та забобони щодо лазерної корекції зору виявилися надто живучими.
Разом з фахівцями медичного центру «Новий Зір» ми вирішили розібратися, наскільки справедливі найпопулярніші стереотипи щодо лазерної корекції.

Міф 1. Лазерна корекція малоефективна при короткозорості, далекозоркості та астигматизмі.

Під час лазерної корекції хірург змінює форму рогівки – природної лінзи ока. Як наслідок,  змінюється її заломлююча здатність. Тому така операція допомагає при основних проблемах із зором: короткозорості, далекозоркості і астигматизмі. Ефективна методика навіть при досить важких діагнозах. Так, у медичному центрі «Новий Зір» за допомогою лазерної корекції зору виправляли короткозорість до -10,0 D, далекозоркість до +5,0 D і астигматизм до 6,0 D. Тож можна впевнено стверджувати: навіть у таких випадках лазерна хірургія – ефективна.

Міф 2. Корекція лазером – це небезпечно і боляче.

Насправді це не так. Операція триває всього 10-15 хвилин. Роблять її під місцевою анестезією – знеболення проводиться за допомогою спеціальних очних крапель. Тому болю пацієнти не відчувають. А дискомфорт, який неминуче супроводжує будь-яку медичну маніпуляцію, повністю зникає вже за кілька годин. До речі, при проведенні лазерної корекції зору немає потреби залишатися у лікарні.

Ще менше підстав під собою мають побоювання щодо небезпек при проведенні операції. Сучасні технології дозволяють повністю усунути людський фактор – наприклад, сильне мруження очей пацієнта під час операції. У медичному центрі «Новий Зір» положення ока фіксується спеціальним вакуумним кільцем, а голова – вакуумною подушкою. Не варто боятися навіть виняткових ситуацій на кшталт відімкнення електроенергії: для таких випадків передбачений миттєвий перехід на безперебійне живлення від іншого джерела. Тож лазерна корекція зору – абсолютно безпечна операція.

Міф 3. Лазерна корекція не дозволить повністю повернути зір, лише трохи покращить ситуацію.

Насправді сучасний розвиток технологій лазерної корекції дозволяє повернути людині зір, близький до ідеального. І це не просто слова, а дані масиву післяопераційних оглядів. У медичному центрі «Новий Зір» фіксують: пацієнти після лазерної корекції бачать зі 100%-ю чіткістю. А інколи – і на 120-130%, особливо, у випадках корекції невисокого ступеню короткозорості або далекозоркості.

Міф 4. Проведення лазерної корекції обмежене жорсткими віковими рамками

Це не зовсім так. Найчастіше лазерну корекцію зору роблять людям від 18 і до 45 років. Але це не означає, що після 45 років проведення такої процедури заборонене. Просто зазвичай по досягненню 45-річного віку у людей починаються вікові зміни, що відображається і на гостроті зору. Тому більш ефективними для людей старшого покоління будуть інші методики або їх комбінації. Загалом же, показання чи протипоказання проведення лазерної корекції зору – річ виключно індивідуальна. Тож неодмінно слід проконсультуватися з лікарем, який підбере оптимальний варіант лікування.

Міф 5. Після лазерної корекції зору активні заняття спортом протипоказані.

Це твердження справедливе тільки для тих, хто захоплюється контактними видами спорту – як то бокс чи рукопашні єдиноборства – і де є високий ризик отримати удар в обличчя і пошкодити очі. У решті випадків спортивна активність і проведення лазерної корекції ніяк не пов’язані. Цю операцію обирають навіть сноубордисти і льотчики – якраз через можливість без обмежень продовжувати свою професійну діяльність.

Втім, перші два тижні після операції лікарі рекомендують знизити інтенсивність фізичних навантажень – щоб організм швидше відновився.

Міф 6. Після лазерної корекції не можна народжувати дітей.

Материнство жодним чином не заважає жінці пройти лазерну корекцію зору і почати бачити краще. Проходити операцію безпечно і до вагітності, і після неї. Єдине обмеження – безпосередньо вагітність та період лактації. Через стрибки гормонів і зміни у рогівці проведення процедури у цей час може виявитися зайвим – бо ці зміни тимчасові. Тож задля досягнення оптимального ефекту краще дочекатися завершення гормональних змін.

Автор
пархоменко георгій якович
Головний лікар мережі медичних центрів «Новий Зір» (Київ). Офтальмохірург
До всіх новин
НОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІР