ЛАЗЕРНА КОРЕКЦІЯ ЗОРУ ЛАЗЕРНА КОРЕКЦІЯ ЗОРУ
Лікування глаукоми

Лікування глаукоми

Глаукома - це небезпечне хронічне захворювання очей, що характеризується постійним або періодичним підвищенням внутрішньоочного тиску (ВОТ).
НОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІР

Ціни Київ

*

У вартість операції входить: проведення операції, всі застосовувані в ході операції сертифіковані медикаменти і одноразові витратні матеріали світових виробників; безпечний і безболісний анестезіологічний супровід; стандартний перелік сертифікованих медикаментів, які необхідні в післяопераційному періоді; доступ до цілодобового зв’язку з черговим лікарем; післяопераційні огляди нашими фахівцями і спостереження пацієнта до його повного одужання.

Всі ціни
НОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІР

При глаукомі відбувається порушення циркуляції внутрішньоочної рідини, дисбаланс між її припливом і відтоком, внаслідок чого підвищується ВОТ. Підвищений ВОТ «тисне» на зоровий нерв і відбувається поступове відмирання його нервових волокон (атрофія зорового нерву). Це неминуче призводить до звуження полів зору: як центрального, так і периферичного (бічного).

Симптоми глаукоми

Глаукома страшна тим, що протікає безсимптомно і на ранніх стадіях її складно помітити. Коли захворювання починає прогресувати, то з’являються такі симптоми:

  • Межі зорової області звужуються. Людина чітко бачить об’єкти, які розташовані прямо перед ним, а ось предмети і люди, які знаходяться збоку або в стороні для нього невидимі. Спочатку пацієнт помічає, що звужується поле зору в основному в центрі, з боку носа. А вже у міру прогресування – звуження поля зору захоплює периферію, і так аж до повної втрати.
  • Очам складно адаптуватися при швидкому переході зі світлого приміщення в темне. Також, людина може почати погано розрізняти кольори.
  • Стрімко знижується гострота зору, і цей процес не піддається виправленню ні лінзами, ні окулярами. Такий симптом говорить про важку, запущеної стадії хворобу і про те, що відбувається поступове відмирання волокон зорового нерву.

Гострий напад закритокутової глаукоми характеризується яскравим проявом таких симптомів:

  • Болі в оці і голові з віддачею в область лоба, вилиці, скроні;
  • Предмети видно нечітко, як в тумані;
  • При погляді на джерело світла, навколо нього видно райдужні кола;
  • Світлобоязнь;
  • Очі червоніють;
  • Виникає почуття нудоти, яке доходить до блювоти;
  • Знижується числа серцевих скорочень.

Які особливості лікування глаукоми?

Завданням будь-якої методики лікування глаукоми є нормалізація ВОТ. На сьогоднішній день існує три напрямки лікування даного захворювання: медикаментозне, лазерне і хірургічне.

Після проведення ретельного діагностичного обстеження та виявлення глаукоми для кожного пацієнта складають індивідуальну схему лікування, яка залежить від форми, стадії захворювання та супутньої патології. При ранній глаукомі може бути використано консервативне лікування глаукоми (очні краплі), але воно не завжди виявляється дієвим. При подальшому розвитку захворювання може знадобиться лазерне або хірургічне лікування глаукоми. Всі методики виконуються в амбулаторних умовах і не вимагають перебування в стаціонарі.

Лазерні методи лікування глаукоми

Ірідектомія

Це лазерна методика спрямована на лікування глаукоми. При ірідектомії проводять крихітний лазерний отвір у райдужній оболонці ока для створення додаткового відтоку внутрішньоочної рідини.

Лазерна трабекулопластика

Незважаючи на різноманітність запропонованих методик лазерного лікування глаукоми, «золотим стандартом» є лазерна трабекулопластика. Промінь лазеру, впливаючи на дренажну зону ока (зону відтоку внутрішньоочної рідини), розширює певні її сегменти. Внаслідок цього поліпшується відтік внутрішньоочної рідини, нормалізується і стабілізується очний тиск. Операція проводиться під місцевою (краплинної) анестезією, не вимагає передопераційної підготовки.

Перевага лазерних втручань

  • мала травматичність процедури;
  • відсутність серйозних післяопераційних ускладнень;
  • можливість лікування в амбулаторних умовах.

Хірургічні методи лікування глаукоми

Непроникаюча глибока склеректомія (НГСЕ)

Це хірургічна операція непроникаючої типу – без розтину очного яблука. В ході цієї процедури використовують не наскрізний отвір, а створюють спеціальний клапан в зовнішній оболонці ока – склері, через який можливий безперешкодний відтік внутрішньоочної рідини. Це дозволяє відновити баланс рідини в оці і нормалізувати тиск. Термін реабілітації пацієнтів після НГСЕ становить кілька днів.

Віскоканалостомія

Основна її відмінність від НГСЕ полягає в тому, що для відновлення відтоку рідини в дренажні канальці вводять спеціальну в’язку речовину – Геалон (Артівіск). Розширюючи просвіт дренажних канальців, Геалон відновлює прохідність вологи і дозволяє відновити баланс рідини без розтину очного яблука. Терміни реабілітації пацієнтів складають 1-2 дні.

Імплантація пристрою EX-PRESS

Це сучасна і найбільш популярна в Європі і США хірургічна техніка лікування глаукоми. Її мета – відновлення фізіологічних шляхів відтоку рідини за допомогою імплантації спеціального пристрою EX-PRESS американської фірми Alcon.

Завдяки цій методиці стало доступно швидке і ефективне лікування небезпечного очного захворювання, незалежно від ступеня тяжкості і занедбаності. Крім того, використання пристрою EX-PRESS – найбільш безпечний спосіб зниження внутрішньоочного тиску, тому що дозволяє звести до мінімуму можливість будь-яких післяопераційних ускладнень.

Якщо у пацієнта діагностовано одночасно катаракту і глаукому, то нова технологія дозволяє провести комбіновану операцію: імплантувати пристрій EX-PRESS і виконати операцію з заміни помутнілого кришталика (факоемульсифікацію). Тобто вирішити дві проблеми за одну операцію.

Пристрій виготовлено з високотехнологічного сплаву сталі і розташовується всередині ока з високим ступенем фіксації. У всьому світі процедура імплантації пристрою EX-PRESS визнана менш травматичною і найбільш ефективною, ніж інші хірургічні техніки лікування глаукоми. Пристрій EX-PRESS схвалено FDA (американський аналог МОЗУ) і сертифіковано в Україні.

У медичних центрах «Новий Зір» виконуються операції з імплантації пристрою EX-PRESS (Аlcon). На сьогоднішній день тисячі пацієнтів вирішили свої проблеми із зором завдяки цій сучасній технології.

Детальну інформацію про методики лікування глаукоми ви зможете отримати за телефонами наших медичних центрів або на консультації лікаря після діагностичного обстеження.

Імплантація Клапана Ахмеда

Напрямок в хірургічному лікуванні глаукоми з використанням дренажних пристроїв почав розвиватися близько 40 років тому. Удосконалення в цьому напрямку хірургії глаукоми привели до зниження кількості ускладнень і значного поліпшення результатів операцій. Одним з надійних пристроїв, що добре себе зарекомендував, є клапан Ахмеда.

Клапан Ахмеда – це пристрій, призначений для зниження і контролю внутрішньоочного тиску, який застосовують при хірургічному лікуванні глаукоми. Його імплантація дозволяє внутрішньоочній рідині переміщуватися з передньої камери ока назовні, забезпечуючи зниження очного тиску.

Основним елементом клапана, а вірніше, даної дренажної системи, є унікальна мембрана, яка змушує клапан розкриватися, коли внутрішньоочний тиск в передній камері ока перевищує норму. Трубочки на його задній поверхні забезпечують зв’язок передньої камери і субтеннонового простору, що робить можливим відтік рідини. Розташовані всередині системи клапани особливо чутливі до тиску, що і регулює потік.

Застосування клапана Ахмеда показано:

  • У випадках, коли раніше вже проводилися хірургічні втручання з приводу глаукоми, але внутрішньоочний тиск став знову підвищуватися (в зв’язку з рубцюванням) і слабо контролюється гіпотензивними очними краплями.
  • У випадках вторинної глаукоми, а саме увеальної (на тлі хронічного запалення всередині ока).
  • У випадках неоваскулярної глаукоми (коли зміни в оці викликані судинними захворюваннями сітківки).
  • Глаукоми, викликаної травмою ока, глаукоми при афакії (відсутності свого кришталика), артифакії (наявність штучного кришталика).

Операції з імплантації клапана Ахмеда проводить лікар вищої категорії, к.м.н., офтальмохірург Леонід Федоров.