Акція! Знижки до 30% на діагностику зору Онлайн запис

Знижка -3500 грн. на лікування катаракти з американською преміум лінзою IQ у Києві, Харкові, Черкасах, Сумах З'ясувати деталі акції

Акційні пропозиції центрів Київ  Харків  Дніпро  Кривий Ріг  Хмельницький  Черкаси  Суми

Як вибрати контактні лінзи?

Як вибрати контактні лінзи?

Контактні лінзи - один з найдоступніших і поширених сучасних способів корекції зору. Виробники пропонують багато видів цих офтальмологічних виробів. У цій статті ми розберемося, які ж контактні лінзи найкращі.
 
Професіонали запевняють: кращі контактні лінзи - ті, які вирішують офтальмологічну задачу в кожному конкретному випадку. Відповідно, щоб вибрати кращий варіант необхідний індивідуальний підхід. Нагадаємо, що без попередньої консультації у офтальмолога не варто самостійно вибирати будь-які вироби для корекції зору. Тільки лікар може рекомендувати, які контактні лінзи краще носити. Крім призначень офтальмолога щодо коригуючих властивостей лінз, при виборі моделі багато вирішує індивідуальна фізіологія пацієнта, його переваги, фінансові можливості і інші фактори.
 
Критерії вибору кращих контактних лінз
Назвати модель лінз, яка підходить всім, неможливо. Напевно, єдиним спільним для всіх критерієм вибору кращих лінз для очей є якість. Якісні оптичні вироби відповідають всім заявленим функціональним характеристикам і безпечні для очей. Купувати лінзи краще в спеціалізованих магазинах, які мають сертифікати і ліцензії, таких як діагностичні центри "Новий Зір".
Щоб визначитися з найкращими контактними лінзами для індивідуального користування, потрібно розглянути переваги та недоліки кожного виду виробів, а також інші критерії, які впливають на вибір.
 
Режим носіння: різноманітність варіантів
Згідно з цим параметром, розрізняють одноденні контактні лінзи і лінзи тривалого носіння.
Одноденні лінзи вважаються найкращими в плані гігієнічнічності, адже за ними не потрібно доглядати. Увечері після носіння їх викидають, а вранці надягають нову пару. Таким чином, в оптичних виробах не встигають накопичуватися відкладення, шкідливі для очей. Перевага одноразових моделей в економії часу і захисту очей від інфекційних офтальмологічних захворювань. Недолік - висока вартість в порівнянні з лінзами планової заміни. Серед марок, що випускають кращі одноденні контактні лінзи, - Dailies Total 1, Myday Daily Disposable, Biotrue Oneday.
Контактні лінзи тривалого носіння розрізняються періодом використання - два тижні, місяць, три місяці і більше. Кращі контактні лінзи на місяць - ті, у яких гнучкий, пролонгований або безперервний режим носіння, наприклад Air Optix Night & Day Aqua, Alcon. Кращі місячні лінзи виконані з силікон-гідрогелю. У цього матеріалу висока киснева проникність і гарна вологомісткість, завдяки чому рогівка насичується киснем і не пересихає.
Контактні лінзи на три місяці, як правило, виготовляють з гідрогелю - матеріалу з низькими показниками вмісту вологи і кислородопроникненості. Через це такі лінзи можна носити тільки 8 годин на день, і вони вимагають більш ретельного догляду. Перевага тримісячних моделей - низька ціна і тривалий період носіння. Якщо говорити, які контактні лінзи 3 місячного носіння краще, то популярністю користуються Optima FW від Bausch + Lomb, Maxima 38 FW і Adria Season від Interojo.
 
Виробник лінз: який краще?
Один з найбільш поширених питань - «Контактні лінзи якої фірми краще вибрати?». Визначитися в цьому можна тільки практичним шляхом, пробуючи різні варіанти. Серед загальних критеріїв вибору кращого виробника лінз можна виділити наявність міжнародних сертифікатів якості продукції і схвалюваності офтальмологами. Фахівці наших центрів «Новий Зір» зробили свій топ-3 фірм-виробників лінз, яким можна довіряти:
1) Johnson & Johnson (Acuvue) - відомий на світовому ринку постачальник лінз підвищеного комфорту. Особливо популярністю у пацієнтів користуються одноденні моделі.
2) Alcon - американський виробник офтальмологічного хірургічного обладнання, а також розробник технологій для лікування глаукоми. В асортименті продуктів бренду представлені і високоякісні контактні лінзи різного призначення.
3) Coopervision - компанія випускає м'які контактні лінзи для корекції міопії, пресбіопії і різних видів астигматизму.
 
Кольорові лінзи
Лінзи, які змінюють вигляд, випускають в варіанті без корекції і з діоптрійними лінзами. Які кольорові контактні лінзи краще вибрати визначає завдання - просто змінити колір очей або підвищити гостроту зору. Кращими по параметру безпеки для очей вважаються одноденні лінзи і моделі на 1 місяць з силікон-гідрогелю. Air Optix Colors або одноденні FRESHLOOK ONE DAY (Ciba Vision) підійдуть для людей з хорошим зором і короткозорістю.
 
Вік пацієнта: які лінзи кращі для дітей
Постійно носити лінзи можна з 8-10 років. Вважається, що в цьому віці діти вже можуть самостійно доглядати за контактними лінзами, але тут як ніколи важливий індивідуальний підхід. Носіння лінз безпечно для очей дитини при правильному зверненні. Які контактні лінзи краще для дітей? В основному, це одноденні або контактні лінзи частої заміни - щомісяця або частіше. Ці моделі найпростіше в щоденному догляді. Не рекомендовані варіанти тривалого носіння (3-6 і більше місяців). Жорсткі газопроникні лінзи дітям призначають рідко, тільки якщо того вимагають медичні показання.
 
 
Кращі лінзи для корекції зору
У більшості випадків потреба носити лінзи викликана медичною необхідністю. При правильному підборі і дотриманні режиму, контактні лінзи допомагають вирішити багато офтальмологічних проблем. Розглянемо детальніше.
 
Глаукома та контактні лінзи: які краще?
При глаукомі не протипоказане носити контактні лінзи. При цьому слід враховувати, що якщо для зниження рівня внутрішньоочного тиску необхідно постійно закопувати розчин, краще відмовитися від носіння лінз. Консервант, який міститься в очних краплях, може відкладатися на поверхні лінзи і викликати пошкодження ока. Тільки офтальмолог може проконсультувати і з приводу складу крапель для очей, і з приводу його сумісності з лінзами. Навіть якщо розчин не буде шкодити, все одно перед закапуванням потрібно знімати лінзи. Які лінзи краще підібрати при глаукомі, підкаже лікар з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта.
 
Лінзи при астигматизмі
Всі лінзи виготовляються зі сферичним, асферичним, торичні та мультифокальним дизайном - мова про форму поверхні оптики. При астигматизмі з відхиленням в 1-2 діоптрії найкраще підходять варіанти з асферичною формою. Для відхиленні другого і третього ступеня краще торичні лінзи. Вони мають форму здавленого по обидва боки м'яча, що дозволяє створювати два оптичних центри в лінзі. Таким чином світлові промені, які при астигматизмі потрапляють на кілька точок сітківки, проходять через обидва меридіана і коригують патологію зору. Вибрати кращі торичні лінзи може тільки лікар-офтальмолог за допомогою спеціальних методик підбору.
 
Кращі мультифокальні контактні лінзи
Мультифокальні лінзи допомагають вирішити проблему розвитку пресбіопіі - вікової далекозорості, яка з'являється в силу природних процесів погіршення зору після 40 років. Найкращими у використанні мультифокальними лінзами вважають біфокальні. Вони одночасно коректують зір для бачення зблизька і здалека. А ось найбільш прогресивними вважаються моделі з асферичним дизайном. З їх допомогою людина може чітко бачити картинку на будь-якій відстані.
 
Лінзи для сухих очей
Кращі контактні лінзи для чутливих очей - на основі м'яких полімерів, з високим вмістом вологи. Наприклад, MyDay daily disposable бренду CooperVision має невелику кількість силікону в складі, тому забезпечує підвищену зволоженість і високу м'якість корекції. З огляду на що, синдром сухого ока може з'являтися як при нормальному зорі, так і супроводжувати інші патології - міопію, далекозорість, астигматизм. Тому краще вибирати лінзи для сухих очей разом з офтальмологом. Лікар визначить стан рогівки, візьме до уваги режим дня пацієнта, досвід носіння лінз і підкаже підходящий варіант.
 
Вибирайте лінзи з професіоналами!
Які ж контактні лінзи найкращі в світі? Ті, які підібрав вам ваш офтальмолог. Фахівці центрів «Новий Зір» завжди готові проконсультувати і забезпечити індивідуальний підхід при виборі кращих лінз в кожному конкретному випадку. Довіртеся професіоналам - запишіться до нас на прийом вже зараз!
Оцініть матеріал:
  5/5 з 1

Задати питання:

* Поля, обов'язкові для заповнення

Як вибрати контактні лінзи?

Контактні лінзи - один з найдоступніших і поширених способів корекції зору. Виробники пропонують багато видів. Які ж контактні лінзи найкращі

Ризики і небезпеки лазерної корекції зору

Позитивні сторони і недоліки лазерної корекції зору, про які слід знати, плануючи операцію

Як отримати рецепт на окуляри?

Про етапи діагностики зору, які проходить пацієнт, перш ніж отримати рецепт на окуляри

Чому з роками падає зір?

Даже если у вас со зрением все в порядке, с возрастом, к сожалению, ситуация меняется.

О кератоконусе и методах лечения

Что такое кератоконус, какие существуют методы лечения и кому показана имплантация роговичных сегментов

О том как заботиться о зрении

Главный врач Пархоменко Георгий Яковлевич рассказывает о том, как сохранить хорошее зрение в любом возрасте

Як зберегти зір: поради із перших рук?

Як турбуються про зір наші лікарі?

Можно ли курить после операции катаракты?

О влиянии сигаретного дыма на зрительную систему и стоит ли бросать курить после операции на глазах

Как быстро после операции катаракты можно вернуться к активной жизни?

Хирургия катаракты не требует длительной реабилитации, а зрение начинает восстанавливаться уже на операционном столе

Не теряй минуты зря. Разминка для пользы глаз

Нередко причина ухудшения зрения к концу дня - перенапряжение мышц шеи и спины. Помогут простые упражнения

Наращивание ресниц - что думают об этом офтальмологи

Наращивание ресниц - очень популярная процедура, но безопасна ли она для здоровья?

Показана ли лазерная коррекция при миопичном астигматизме?

Близорукость и астигматизм - два нарушения зрения. Способна ли лазерная коррекция стать одним решением?

Як поліпшити зір, якщо з-за комп'ютера болять очі?

На питання відповідає головний лікар Георгій Якович Пархоменко

Можно ли носить линзы каждый день?

Отвечает главный врач кандидат медицинских наук Георгий Яковлевич Пархоменко

Позаботьтесь о своих глазах

Простые советы по уходу за глазами от кандидата медицинских наук Татьяны Манойло