Акція! Знижки до 30% на діагностику зору Онлайн запис

Знижка -3500 грн. на лікування катаракти з американською преміум лінзою IQ у Києві, Харкові, Черкасах, Сумах, Дніпрі З'ясувати деталі акції

Акційні пропозиції центрів Київ  Харків  Дніпро  Кривий Ріг  Хмельницький  Черкаси  Суми

Як отримати рецепт на окуляри?

Як отримати рецепт на окуляри?

Для людини з поганим зором окуляри або лінзи потрібні як повітря. Без них вона не може нормально бачити, пересуватися, тобто вести активне життя. Тому дуже важливо, щоб засоби очкової корекції були підібрані правильно, і людина відчувала себе в них комфортно.

У медичних центрах «Новий Зір» підбір окулярів проводить лікар-офтальмолог і в середньому ця процедура займає близько 30-40 хвилин.

Щоб лікар міг максимально точно виписати рецепт на окуляри, важливо розповісти йому всі свої скарги і особливості зору. Також, якщо ви вже носили окуляри або контактні лінзи, то звичайно, краще взяти з собою старий рецепт. І ви повинні розуміти, для чого саме вам потрібні окуляри: для повсякденного носіння, роботи в офісі або водіння машини. Це дозволить більш точно підібрати окуляри або лінзи, в яких ви зможете відчувати себе комфортно.

Важливо! Якщо ви носите контактні лінзи, то напередодні, бажано їх зняти. Або прийти заздалегідь і зняти вже в клініці.

Щоб отримати рецепт для покупки окулярів

Коли пацієнт приходить в медичний центр, щоб пройти діагностику і підібрати окуляри, то його шлях починається саме з кабінету підбору окулярів, де лікар:

1. Збирає анамнез: дізнається всі скарги, особливості зору, що турбує.

2. Проводить об'єктивне дослідження рефракції (авторефрактометрія). Це метод, який використовується для оцінки гостроти зору, і дозволяє виявити різницю між правим і лівим оком.

3. Визначає відстань між зіницями. Для цього використовується пупіллометр. Але при необхідності лікар може виміряти це значення і за допомогою лінійки. Цей показник необхідний для правильного центрування лінз.

4. Визначає рухливість очних яблук. Цей параметр дозволяє визначити, який дизайн офісних або прогресивних лінз краще замовити.

5. Досліджує конвергенцію очей (зведення зорових осей очей по відношенню до центру). Є такий параметр - інсет, коли лікар підводить олівець до носа і людина повністю їх зводить в центрі, то це означає, що інсет 100% і людині підійде будь-яка лінза. Якщо погляд переривається, отже, потрібен більш складний дизайн лінз.

6. Визначає провідне око: при корекції (окулярами або контактними лінзами, що були виписані раніше); без корекції, тобто, яка зараз ситуація із зором.

7. Досліджує гостроту зору вдалину. Метод визначення гостроти зору з використанням спеціальних таблиць.

8. Підбирає очкову корекцію. Лікар орієнтується на дані рефрактометра, підставляючи пробну оправу.

9. Визначає характер зору. Для цього лікар затуманює зір поверх окулярів. Якщо пацієнт без розширених зіниць, то це потрібно виконувати обов'язково. Що таке затуманити зір? Наприклад, у людини зір -1, але в другій половині дня він може бути -1,5. Лікар використовує «плюсові» діоптрії поверх афторефрактометра, щоб затуманити очі, і потім прибирає діоптрії і знову повторює процедуру. І так кілька разів, поки не переконається, що людина бачить ідеально чітко максимальну кількість рядків в таблиці. І тоді з'ясовується, що насправді зір не -1,5, а -1. Цього вдалося досягти за рахунок розслаблення м'язів ока.

10. Після того, як лікар підібрав рецепт, він регулює бінокулярний баланс - щоб очі бачили приблизно однаково, чи щоб провідне око бачило не гірше, а краще.

11. Перевіряє гостроту зору зблизька.

12. Дає рекомендації по вибору оправи, дизайну лінз.

Звичайно ж, перший час людина повинна звикнути, адаптуватися до окулярів. Після адаптації, можлива незначна корекція рецепту.

Чим відрізняється рецепт на окуляри й контактні лінзи?

Незважаючи на значну схожість, звичайний «Рецепт на окуляри» не може бути використаний для того, щоб придбати контактні лінзи, так як він не містить даних про важливі параметри необхідні для підбору контактних лінз, а саме: базову кривизну лінзи і її діаметр. Оптична сила (діоптріі) очкових і контактних лінз може відрізнятися, що обумовлено наявністю додаткової відстані між очковою лінзою й оком (в середньому це 12 мм). А м'які контактні лінзи (МКЛ) лежать безпосередньо на поверхні рогівки, тому їх оптична сила повинна бути дещо іншою. Щоб коректно виписати рецепт на МКЛ офтальмологи користуються спеціальними таблицями перерахунку оптичної сили очкових лінз в контактні. Який термін придатності рецепта? Як правило, дані в рецепті на окуляри (або лінзи) актуальні близько шести місяців, але не більше одного року. Однак його зберігання допоможе лікарю оцінити швидкість і якість змін рефракції згодом і, при необхідності, дозволить точніше підібрати корекцію в майбутньому.

Якщо потрібен рецепт на контактні лінзи

При виписці рецепту для окулярів лікар відразу ж перераховує рецепт і на контактні лінзи. І тут значення відрізняються. Чому? Враховується вертексна поправка - це різниця діоптрій окулярів і контактних лінз. Справа в тому, що відстань від ока до лінзи і від ока до окулярів - різна. Якщо ми дивимося через окуляри, то відстань від ока до лінзи - 10-12 мм. Це норма. А контактна лінза знаходиться прямо на оці і її сила менше. Наприклад, за рецептом - 4 в окулярах, а в контактних лінзах буде - 3,75. Для цього є спеціальна таблиця вертексної поправки, в якій і перераховуються діоптрії.

Чому рецепт для окулярів краще отримувати в медичних центрах «Новий Зір»

- У наших медичних центрах пацієнт може пройти повну діагностику, а це важливо, тому що дані на вузьку і широку зіницю відрізняються. І тільки на широкій зіниці можна виявити фактори, які впливають на рецепт для окулярів.

- Плюс, в наших медичних центрах найновіше сучасне обладнання.

- У нас досвідчені і висококваліфіковані фахівці.

- Медичні центри «Новий Зір» працюють з топовими компаніями по лінзам - це Zeiss, Seiko, Rodenstock, Alcon і ін.

- Наші постачальники дають гарантію непереносимості. Тобто якщо людина замовила складну лінзу і вона їй не підходить (а таке буває), то компанія-постачальник може замінити лінзу пацієнтові безкоштовно.

Контакти наших медичних центрів і оптик можна знайти на сайті zir.com.ua

Оцініть матеріал:
  5/5 з 3

Задати питання:

* Поля, обов'язкові для заповнення

Як вибрати контактні лінзи?

Контактні лінзи - один з найдоступніших і поширених способів корекції зору. Виробники пропонують багато видів. Які ж контактні лінзи найкращі

Ризики і небезпеки лазерної корекції зору

Позитивні сторони і недоліки лазерної корекції зору, про які слід знати, плануючи операцію

Як отримати рецепт на окуляри?

Про етапи діагностики зору, які проходить пацієнт, перш ніж отримати рецепт на окуляри

Чому з роками падає зір?

Даже если у вас со зрением все в порядке, с возрастом, к сожалению, ситуация меняется.

О кератоконусе и методах лечения

Что такое кератоконус, какие существуют методы лечения и кому показана имплантация роговичных сегментов

О том как заботиться о зрении

Главный врач Пархоменко Георгий Яковлевич рассказывает о том, как сохранить хорошее зрение в любом возрасте

Як зберегти зір: поради із перших рук?

Як турбуються про зір наші лікарі?

Можно ли курить после операции катаракты?

О влиянии сигаретного дыма на зрительную систему и стоит ли бросать курить после операции на глазах

Как быстро после операции катаракты можно вернуться к активной жизни?

Хирургия катаракты не требует длительной реабилитации, а зрение начинает восстанавливаться уже на операционном столе

Не теряй минуты зря. Разминка для пользы глаз

Нередко причина ухудшения зрения к концу дня - перенапряжение мышц шеи и спины. Помогут простые упражнения

Наращивание ресниц - что думают об этом офтальмологи

Наращивание ресниц - очень популярная процедура, но безопасна ли она для здоровья?

Показана ли лазерная коррекция при миопичном астигматизме?

Близорукость и астигматизм - два нарушения зрения. Способна ли лазерная коррекция стать одним решением?

Як поліпшити зір, якщо з-за комп'ютера болять очі?

На питання відповідає головний лікар Георгій Якович Пархоменко

Можно ли носить линзы каждый день?

Отвечает главный врач кандидат медицинских наук Георгий Яковлевич Пархоменко

Позаботьтесь о своих глазах

Простые советы по уходу за глазами от кандидата медицинских наук Татьяны Манойло