Контакти
НОВИЙ ЗІР ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ НОВИЙ ЗІР ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Имплантация факичных ИОЛ

Імплантація факічних ІОЛ

Імплантація факічних інтраокулярних лінз - оптимальне рішення для пацієнтів з високим ступенем короткозорості, далекозорості та астигматизму (вище 8,0 діоптрій). Ця технологія - реальний шанс поліпшити зір пацієнтам, яким протипоказані інші методики (наприклад, лазерна корекція зору).
ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ

Що таке факічні інтраокулярні лінзи?

Слово «факічні» означає «з кришталиком», тобто в око імплантується інтраокулярна лінза, а природний кришталик зберігається. Фактично імплантація факічних лінз за своєю суттю аналогічна з корекцією зору за допомогою контактних лінз. Тільки якщо контактні лінзи одягаються на рогівку, факічні лінзи імплантуються всередину ока. Це забезпечує пацієнту відмінний зір як вдалину, так і в безпосередній близькості, без використання контактної або окулярної корекції.

Які існують види факічних лінз?

Широке поширення отримали передньокамерні та задньокамерні факічні лінзи. Їх імплантують без госпіталізації, під місцевою крапельної анестезією. Процедура займає не більше 15 хвилин.

 

Передньокамерні лінзи c фіксацією на райдужці ставляться в передню камеру ока, тобто між рогівкою і райдужкою. Між кріпильними елементами лінзи защипується тканина райдужної оболонки, лінза знаходиться в передній камері ока, це простір між задньою поверхнею рогівки і райдужкою. Для імплантації лінзи робиться невеликий розріз, на який накладається тільки один шов.

 

Задньокамерні лінзи розташовуються в задній камері ока, безпосередньо за райдужкою перед кришталиком. Хірург розширює зіницю препаратом короткої дії і за допомогою спеціальних пінцетів вставляє лінзу за райдужку. У переважній більшості випадків така лінза ніяк додатково не фіксується. Вона добре утримується на місці райдужкою та кришталиком, і без спеціальних зусиль з місця не зміщується.

У чому переваги імплантації факічних інтраокулярних лінз?

  • забезпечують точну корекцію зору, високу якість зору і стабільний результат;
  • перебуваючи в оці, вони не контактують з райдужкою і рогівкою, що запобігає можливості виникнення дистрофії;
  • прекрасна біосумісність з оком людини;
  • захист сітківки від ультрафіолетових променів;
  • зір відновлюється через 2-3 години після проведення операції;
  • збереження цілісності структури рогівки;
  • зберігається природний кришталик ока;
  • розріз робиться не в оптичній зоні, тому якість зору не знижується;
  • імплантацією факічних лінз можна виправляти далекозорість, короткозорість і астигматизм високого ступеня – від -30 до +12 діоптрій;
  • факічну лінзу можна замінити або видалити, тобто операція повністю оборотна;
  • факічних лінза абсолютно невидима в оці – прекрасний косметичний ефект і психологічна задоволеність пацієнтів.

Показання до імплантації факічних інтраокулярних лінз

  • тонка рогівка або деякі види дистрофій рогівки, які не дозволяють провести лазерну корекцію зору;
  • високий ступінь короткозорості, далекозорості та астигматизму.
  • вік від 21 до 45 років;
  • глибина передньої камери від 2,8 мм;
  • стабільна рефракція за останні 12 місяців.

Протипоказання до імплантації факічних інтраокулярних лінз

  • нестабільна рефракція (в разі міопії або астигматизму);
  • дистрофії рогівки, дистрофія Фукса, низька кількість клітин ендотелію;
  • увеїти, ірити, в анамнезі, наявність синехій;
  • синдром пігментної дисперсії;
  • макулярна дегенерація, діабетична ретинопатія, кістозний макулярний набряк;
  • глаукома, офтальмогіпертензія;
  • пацієнти з прогресуючими захворюваннями, що загрожують зору;
  • пацієнти з катарактою або системними захворюваннями сполучної тканини;
  • інсулінозалежний діабет;
  • вагітні та ті, що годують грудьми.

Факічна лінза ARTIZAN

Цю передньокамерну ІОЛ виготовляють зі штучного матеріалу Perspex PMMA (поліметилметакрилат), повністю сумісного з тканинами ока, тому вона абсолютно невідчутна. Матеріал не змінює свої властивості більше ста років, тому ми даємо на нього довічну гарантію. Сьогодні в медцентрах «Новий Зір» застосовують останню модель цієї лінзи.

 

Розробив лінзу професор Dr Jan G.F Worst у 1978 році, а вперше імплантували її в 1986 році, щоб відкоригувати короткозорість.

 

Пройшли роки, ці лінзи підтвердили свою безпеку і відмінний ефект. І сьогодні багато пацієнтів позбавляються від окулярів і контактних лінз завдяки цим факічним лінзам.

 

Також з передньокамерних факічних лінз в медичних центрах «Новий Зір» імплантуються факічні ІОЛ ARTIFLEX і торичні лінзи ARTIZAN і ARTIFLEX.

Факічна лінза ARTIFLEX

Факічна лінза ARTIFLEX® Phakic IOLs застосовується для корекції міопії від -2.0 до 14,5 діоптрій. Також імплантація даної лінзи може бути використана як перший етап при комбінованій рефракційній процедурі при більш високих ступенях короткозорості.

 

 

Складається ARTIFLEX® Phakic IOLs з гнучкою оптичної частини (матеріал Полісілоксану, який адсорбує ультрафіолет) і жорстких ніжок, зроблених з поліметилметакрилату Perspex CQ UV. Така особливість «конструкції» лінзи забезпечує надійну фіксацію в оці. Завдяки спеціальній запатентованій технології від виробника, даний матеріал володіє підвищеною гнучкістю. А оптична частина має спеціальний дизайн, який дозволяє максимально знизити виникнення оптичних феноменів (поява додаткових кіл навколо джерела світла). Особливо ця унікальна особливість актуальна у вечірній і нічний час.

 

 

Якщо у пацієнтів з високими ступенями міопії діагностується ще й астигматизм, їм може бути запропонована імплантація факічної торичної лінзи ARTIFLEX® Phakic IOLs. Її особливість полягає в прекрасній компенсації складної оптики очей при астигматизмі. Післяопераційний зір після імплантації таких лінз позбавляє від необхідності використовувати інші засоби корекції (окуляри або контактні лінзи).

Факічна лінза STAAR ICL

Задньокамерна факічна ІОЛ – тонка і м’яка лінза, яка імплантується в простір позаду райдужки ока. Для створення даного типу факічних ІОЛ компанія STAAR розробила спеціальний матеріал «коламер» – сополімер колагену і гідрогелю. Завдяки цьому лінза крім прекрасних оптичних результатів стала ще м’якше і безпечніше для тканин ока, а операція – ще більш передбачуваною і ефективною.

У матеріал коламер вбудований спеціальний хромофор, що володіє здатністю фільтрувати ультрафіолетову частину сонячного світла і захищати природний кришталик і сітківку від його впливу. Це уповільнює процес розвитку катаракти і макулодистрофії, що особливо важливо для пацієнтів з високою короткозорістю, найбільш схильних до раннього розвитку катаракти і макулодистрофії.

 

Ці факічні інтраокулярні лінзи пройшли тривалі клінічні випробування, довели свою безпеку і ефективність. Схвалені і дозволені до застосування в США, Європі, зареєстровані в Україні.

 

Основна складність у застосуванні внутрішньоочних контакних лінз – це високі вимоги до точності розрахунку і підбору лінзи, а також бездоганна якість роботи лікаря-офтальмохірурга під час імплантації лінзи. Саме тому повне діагностичне обстеження – одне з найважливіших умов перед виконанням операції з імплантації внутрішньоочних лінз.

 

Детальна діагностика, проведена в медичному центрі «Новий Зір» за допомогою цілого комплексу сучасного комп’ютеризованого обладнання, дає можливість отримати об’єктивну і повну картину стану зору пацієнта, а також правильно підібрати і розрахувати параметри лінзи.

Контакти