АКЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ

Діагностика зору. Знижки до 30% на обстеження для дорослих та дітей Детальніше

Лазерна корекція. Знижка до 8000 грн З'ясувати подробиці

Лікування катаракти. Знижка -3500 грн на операцію з преміум лінзою IQ

Апаратне лікування. Знижка -20% Записатися

Акційні пропозиції центрів Київ  Харків  Дніпро  Кривий Ріг  Хмельницький  Черкаси  Суми

Глаукома

Глаукома - захворювання очей, основною ознакою якого є підвищення внутрішньоочного тиску. Виділяють первинну і вторинну глаукому. Етіологія первинної глаукоми не з'ясована. Вторинна глаукома може розвинутися як ускладнення ряду захворювань очей (іридоцикліт, внутрішньоочна пухлина та ін.).

У здоровому оці постійно підтримується певний тиск (18-22 мм рт. Ст.), Завдяки балансу припливу і відпливу рідини. При глаукомі в хворому оці циркуляція порушується, рідина накопичується і внутрішньоочний тиск починає рости. Зоровий нерв і інші структури ока випробовують підвищене навантаження, порушується кровопостачання ока. В результаті сигнали не надходять в кору головного мозку. Спершу людина просто починає гірше бачити; потім порушується периферичний зір, в результаті чого обмежується зона видимості; і в підсумку може наступити сліпота.

Причому зміни ці необоротні, тому так важливо вчасно почати лікування. При глаукомі буває і раптова втрата зору в результаті гострого нападу. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я саме глаукома є найпоширенішою причиною сліпоти в розвинених країнах.

Відомо дві форми глаукоми: відкритокутова і закритокутова. При закритокутовій формі рідина всередині очі накопичується через те, що райдужка перекриває кут передньої камери ока, тобто немає доступу до природної дренажної системи ока. При відкритокутовій формі цей доступ відкритий, але порушені функції самої дренажної системи.

Кінчиками стрілок показано відкладення білястого речовини, званого псевдоексфоліаціях, на передній капсулі кришталика. Походження цієї речовини погано вивчено, але добре відомий підвид окритоугольной глаукоми, пов'язаної з блоком шляхів відтоку внутрішньоочної рідини відкладенням псевдоексфоліаціях в кутку передньої камери ока. Самим пацієнтом простіше діагностується закритокутова форма. Вона нерідко супроводжується болем і явними зоровими порушеннями, такими як періодичні затуманення зору, поява ореолів навколо джерел світла. Біль зазвичай локалізується в надбрів'я, скроневої області, половині голови. Саме при цій формі захворювання можливий гострий напад - різке підвищення тиску в оці. Через те, що він супроводжується нудотою і загальним погіршенням стану, хворий часто плутає його з іншими захворюваннями, і упускає час. А допомога в такому випадку повинна бути надана в найближчу добу, інакше може настати сліпота. Практично непомітно для пацієнта протікає відкритокутова форма глаукоми. Так як поле зору звужується поступово (процес може тривати кілька років), пацієнт іноді скоєно випадково виявляє, що у нього бачить тільки одне око, а другий осліп. І такі випадки непоодинокі.

В силу цього важливо вчасно діагностувати глаукому. Періодичні огляди у офтальмолога потрібні в будь-якому віці, але особливо - після 40 років. Однак, щоб виявити початок захворювання, простого вимірювання внутрішньоочного тиску явно недостатньо. Для точної діагностики необхідно детально вивчити очне дно і диск зорового нерва, а так само провести дослідження поля зору. У разі підозри на глаукому можливо провести обстеження на аналізаторі очного дна і на комп'ютерному периметрі. Це дозволяє визначити глаукому на ранніх стадіях. І застрахувати себе від втрати зору.

У кого може розвинутися глаукома

Найчастіше глаукома розвивається після 40 років, хоча може бути вродженою або носити вторинний характер. Тобто бути наслідком таких захворювань, як діабет, катаракта, колагеноз. Схильність до глаукоми передається у спадок. Без лікування вона досить швидко прогресує і протягом 5-7 років призводить до сліпоти. Щоб захистити себе, обов'язково потрібно періодично проходити обстеження очей. Як часто? При цьому захворюванні дуже важливо не втратити час. Якщо при глаукомі почалося звуження поля зору, відновити його вже не можна. Можна тільки зупинити процес. Медикаментозні методи лікування

При глаукомі будь-яке лікування, в тому числі і медикаментозне, спрямоване на зменшення внутрішньоочного тиску. Раніше для лікарського лікування застосовувався в основному пилокарпин, звужує зіницю ока. Тепер на зміну пілокарпіну прийшли нові препарати: тимолол, ксалатан, трусопт. Вони дозволяють більш цілеспрямовано впливати на глаукому. Тимолол сприяють зменшенню продукції рідини, ксалатан стимулює шляху її відтоку. Однак нерідко медичні препарати не можуть забезпечити необхідний рівень зниження внутрішньоочного тиску. Крім того, при тривалому застосуванні ефективність цих лікарських засобів знижується. Краплі необхідно закапувати через строго певний час, такого режиму можуть випливати не все. Як і інші ліки, засоби для зниження внутрішньоочного тиску мають побічні ефекти: звуження зіниці, погіршення кровопостачання ока, сприяють прогресуванню наявної катаракти. Але головний мінус подібного лікування - боротьба йде не з хворобою, а з її симптомами. При цьому боротьба дуже дорога. У зв'язку з цим доцільність і навіть необхідність хірургічного лікування глаукоми визнана більшістю вітчизняних і зарубіжних офтальмологів.

Хірургічне та лазерне лікування глаукоми

Якщо після обстеження вам порадили зробити операцію, краще не відкладати її надовго. Час в такому випадку дорого. Медикаментозні засоби в ряді випадків дозволяють стабілізувати глаукому. Але, на превеликий жаль, вони далеко не завжди виявляються ефективними. Тоді без операції не обійтися. Якщо необхідне оперативне втручання, вдаються до лазерного або хірургічного лікування глаукоми. Залежно від форми, стадії, супутніх захворювань ока вам підберуть і проведуть необхідне лікування. Зокрема, проводять операцію непроникаючу глибоку склеректомію. (НГСЕ), яка дозволяє відновити природний баланс рідини в оці. Особливістю НГСЕ є те, що для полегшення відтоку рідини з передньої камери ока не створюють наскрізні отвори, а хірургічно стоншують периферичний ділянку мембрани рогівки, який має природну влагопроницаемостью. НГСЕ може поєднуватися з імплантацією спеціальних колагенових дренажів, які перешкоджають переродженню шляхів оттокка. Підвищує ефективність НГСЕ і застосування Ексімер-лазера або ІАГ-лазера. Основна перевага полягає в тому, що вона проводиться без розтину очного яблука. Це дає можливість скоротити терміни післяопераційного лікування до декількох днів і дозволяє проводити операцію амбулаторно. Пацієнту не потрібно тривале закапування крапель і довгий постільний режим. Іноді глаукома поєднується з таким поширеним захворюванням, як катаракта. У таких випадках проводять операцію з приводу катаракти і глаукоми одночасно. Підвищує ефективність НГСЕ і застосування Ексімер-лазера або ІАГ-лазера. Основна перевага полягає в тому, що вона проводиться без розтину очного яблука. Це дає можливість скоротити терміни післяопераційного лікування до декількох днів і дозволяє проводити операцію амбулаторно. Пацієнту не потрібно тривале закапування крапель і довгий постільний режим. Іноді глаукома поєднується з таким поширеним захворюванням, як катаракта. У таких випадках проводять операцію з приводу катаракти і глаукоми одночасно. Підвищує ефективність НГСЕ і застосування Ексімер-лазера або ІАГ-лазера. Основна перевага полягає в тому, що вона проводиться без розтину очного яблука. Це дає можливість скоротити терміни післяопераційного лікування до декількох днів і дозволяє проводити операцію амбулаторно. Пацієнту не потрібно тривале закапування крапель і довгий постільний режим. Іноді глаукома поєднується з таким поширеним захворюванням, як катаракта. У таких випадках проводять операцію з приводу катаракти і глаукоми одночасно. Пацієнту не потрібно тривале закапування крапель і довгий постільний режим. Іноді глаукома поєднується з таким поширеним захворюванням, як катаракта. У таких випадках проводять операцію з приводу катаракти і глаукоми одночасно. Пацієнту не потрібно тривале закапування крапель і довгий постільний режим. Іноді глаукома поєднується з таким поширеним захворюванням, як катаракта. У таких випадках проводять операцію з приводу катаракти і глаукоми одночасно.

Переваги НГСЕ

НГСЕ (непроникаюча глибока склеректомія) - сучасна та ефективна операція з приводу глаукоми. У чому полягають переваги цієї операції?

  • Вона найменш травматична, так як хірургічне втручання мінімізовано.
  • Після такої операції немає необхідності довгого постільного режиму - лікування проходить амбулаторно.
  • Вам не потрібно буде після операції тривалий час закопувати краплі.
  • Саме ця операція дозволила безбоязно позбавлятися від глаукоми на ранніх стадіях розвитку хвороби.

Результати операції

Операція з приводу глаукоми дозволить вам зберегти найцінніше - ваше зір. Те, як ви будете бачити після операції з приводу глаукоми, залежить в першу чергу від того, на якій стадії розвитку цієї хвороби ви звернулися до лікарів. На жаль, якщо ваше периферійний зір вже постраждало, відновити його вже не можна. Істотний вплив на післяопераційне зір можуть надати і супутні захворювання. Завдання операції - зберегти ваш зір і захистити вас від сліпоти, яка настає при відсутності лікування.

Імплантація пристрої EX-PRESS

Ця хірургічна методика стала новим словом в лікуванні пацієнтів з глаукомою. Тепер, незалежно від ступеня тяжкості і занедбаності захворювання, українським пацієнтам доступно швидке і ефективне лікування глаукоми і компенсації внутрішньоочного тиску навіть в найскладніших випадках.

Цей телефон з високотехнологічного сплаву сталі і розташовується всередині ока з високим ступенем фіксації. У всьому світі процедура імплантації пристрою EX-PRESS визнана менш травматичною і більш ефективною, ніж традиційна НГСЕ (непроникаюча глибока склеректомія).

Оцініть матеріал:  5/5 з 4

ЗНИЖКА 10% ПРИ ОНЛАЙН-ЗАПИСІ НА ДІАГНОСТИКУ
(не сумується з акційними пропозиціями)

* Поля, обов'язкові для заповнення