В якому віці вперше потрібно звернутися до окуліста?
Якщо ви бажаєте «налаштувати» зір вашого малюка на довгу і безперебійну роботу, краще потурбуватися про це з перших днів його життя. І в подальшому регулярно проводити обстеження.
Тільки комплексна діагностика на сучасному японському і німецькому обладнанні може показати реальний стан здоров’я очей вашої дитини.
Які захворювання очей лікують в медичних центрах «Новий Зір»?
- Короткозорість
- Далекозорість
- Косоокість
- Вроджена катаракта
- Різні захворювання сітківки та зорового нерва
- Астигматизм
- Амбліопія
І багато інших складних та серйозних захворювань очей
Небезпечні симптоми
Не завжди малюк може сказати мамі чи татові, що він став гірше бачити, по-перше, йому нема з чим порівнювати показники зору, а по-друге, він не знає, як правильно сформулювати свою проблему. Тому кожен з батьків повинен уважно придивлятися до дитини, щоб вчасно помітити зміни у поведінці. Якщо ваш син чи дочка почали примружуватися, щоб розглянути предмети, сильно нагинають голову під час читання чи підготовки домашнього завдання, скаржаться на біль у ділянці очей чи затуманений зір – вам терміново потрібен дитячий лікар офтальмолог.
Які перші симптоми порушення зору у дітей, на які треба звернути увагу?
- Дитина тримає книгу або інший предмет занадто близько до очей.
- Закриває одне око або прикриває його рукою.
- Часто втрачається в просторі і швидко втомлюється.
- Тре очі в процесі читання.
- Може читати тільки протягом нетривалого часу.
- Скаржиться на головні болі та перевтому очей.
- Відчуває нудоту і запаморочення при зоровому навантаженні.
- Його заколисує.
- Помічає двоїння в очах.
Особливості проведення діагностики в центрах «Новий Зір»
Комплексне діагностичне обстеження органа зору – перший і ДУЖЕ важливий етап лікування.
У медичних центрах «Новий Зір» таке обстеження проходить на сучасному комп’ютеризованому обладнанні, яке точно фіксує навіть найменші порушення зорових функцій дитини і дозволяє розібратися в захворюванні очей.
Тільки після визначення особливостей будови зорової системи і причин виникнення очного захворювання можна поставити точний діагноз і призначити саме те лікування, яке зможе забезпечити оптимальний результат.
Діагностичні процедури виконуються безконтактним способом і абсолютно безболісні. А сам процес обстеження побудований на спеціальних ігрових програмах, що дозволяють малюкові сконцентруватися і точно відповідати на питання фахівця.
Перебування вашого малюка в медичному центрі «Новий Зір» буде максимально комфортним.
Терапевтичне (безопераційне) лікування в медичних центрах «Новий Зір»
Курс лікування складається індивідуально, з урахуванням особливостей кожного конкретного захворювання і розрахований на 10 днів. Кожен день дитина займається на 4-5 апаратах, в середньому не більше 60-90 хвилин.
Комплекс відеокомп’ютерної корекції зору «Амбліокор»
Незамінний при лікуванні таких захворювань, як амбліопія і дитяча міопія. Поки дитина спостерігає за картинкою, спеціальний датчик знімає інформацію про роботу очей і головного мозку.
Зображення на екрані зберігається під час «правильного» зору і зникає, як тільки воно перестає бути чітким. Відбувається більш активне включення природних механізмів мозку в процес відновлення зображення.
У поєднанні новітніх комп’ютерних лікувальних програм цей метод підвищує зір навіть в найбільш важких випадках.
Ультразвукова терапія
Метод заснований на впливі ультразвуком на око в безперервному або імпульсному режимі. Апарат застосовують для лікування запальних, травматичних і дистрофічних захворювань очей.
Інфрачервона лазерна терапія
Апарат впливає зблизька на око інфрачервоним випромінюванням. Відбувається «фізіологічний масаж» циліарного м’яза, який відповідає за здатність очей фокусуватися.
Лікар може призначити це лікування, якщо у вашої дитини короткозорість, ністагм, косоокість або зорове стомлення.
Електростимуляція (ЭСО-2)
Використовується для діагностики уражень зорового нерва і сітківки, а також для лікування спазму акомодації, короткозорості, амбліопії, дистрофічних змін зорового нерву і сітківки.
Електростимуляція сприяє підвищенню провідності імпульсів в зоровому нерві і особливо ефективна при лікуванні короткозорості і атрофії зорового нерву.
Магнітотерапія (АТОС)
Відбувається вплив бігучим реверсивним магнітним полем. Ця терапія ефективна при будь-яких захворюваннях очей, пов’язаних із запаленням або набряком.
Лікування також показано при патології акомодації, а в поєднанні зі спеціальною приставкою його використовують і для лікування амбліопії.
Електрофорез «НИОН»
Застосовують для лікування запалень придатків ока, переднього відрізку, а також для терапії дистрофічних захворювань сітківки, зорового нерву і прогресуючої короткозорості.
Апарат «Форбіс»
Прилад необхідний для дослідження і лікування хворих на косоокість, порушення бінокулярного зору, астенопії, диплопії, порушення функції акомодації.
Апарат сприяє розвитку фузії, яка забезпечує м’язову рівновагу очей, що в свою чергу є запорукою успішного безопераційного лікування косоокості.
Лазерний стимулятор «Сокол» («Сокіл»)
Впливає на циліарний м’яз і позитивно впливає на живлення ока. За допомогою цього апарату лікують і попереджають функціональні зорові порушення (зорове стомлення, астенопію, амбліопію, ністагм, міопія). Стимулятор також підвищує гостроту зору, покращує акомодацію і просторовий зір.
Апарат «Ручеёк» («Струмочок»)
Прилад стабілізує і лікує короткозорість, усуває спазм акомодації. Використовується для стимуляції і тренування зору при амбліопії і пресбіопії, а також для зниження втоми при зорових навантаженнях.
Окуляри-масажер
Принцип дії заснований на древньому мистецтві голковколювання. Окуляри працюють в режимі повітряного натиску, гарячого стиснення, багаточастотній вібрації.
Стимулюють кровообіг, активізують подачу кисню до тканин ока. Використовуються для лікування короткозорості, далекозорості, астигматизму, амбліопії, пресбіопії, астенопії (втоми очей).
Комплекс комп’ютерних програм
Застосовується для терапевтичного лікування косоокості, амбліопії. Дозволяє досягти правильного положення очей, відновити бінокулярний зір у 70% випадків без хірургічного втручання.
Хірургічне лікування в центрах «Новий Зір»
Буває так, що захворювання перешкоджає нормальному розвитку зору дитини, а дія терапевтичних методів обмежена. У такому випадку лікар приймає рішення про хірургічне втручання.
Оперативне лікування виконується за суворими показаннями – в самому щадному і безпечному режимі, максимально комфортному для маленьких пацієнтів.
Інноваційне обладнання медичних центрів «Новий Зір» дозволяє проводити операції при катаракті, глаукомі, відшаруванні сітківки, прогресуючої короткозорості і косоокості. Поєднання величезного практичного досвіду і передових технологій забезпечує досягнення високого результату навіть в найбільш складних випадках.
ПАМ’ЯТАЙТЕ! Своєчасне звернення до дитячого офтальмолога допоможе попередити серйозні ускладнення і зберегти зір без хірургічного втручання.
Новий метод лікування — корекція «нічними» лінзами
Ортокератологія — корекція міопії, гіперметропії, астигматизму за допомогою спеціальних контактних лінз нічного носіння. Особливо актуальні «нічні» лінзи для дітей з прогресуючою короткозорістю, оскільки ортокератологія найефективніша методика для профілактики сильного прогресування міопії..
Відпадає необхідність додатково користуватися окулярами або контактними лінзами.
Ефект корекції досягається за рахунок зміни кривизни рогівки під дією «нічний» контактної лінзи. Але якщо пацієнт припиняє користуватися такими лінзами, ефект пропадає, і дитина починає бачити так само як і до корекції. У центрах «Новий Зір» використовують жорсткі газопроникні контактні лінзи всесвітньо відомої компанії PARAGON. Вони дозволяють коригувати короткозорість до 6D і астигматизм до 2D.
Переваги корекції зору “нічними” лінзами:
- Яскраво виражений лікувальний ефект і можливість зупинити процес погіршення зору
- Відсутність необхідності в окулярах і лінзах вдень
- Можливість змоделювати ефект після лазерної корекції
Дитяча офтальмологія у «Новий Зір»
Візуальне сприйняття інформації для дитини дуже важливо, адже саме через зорові канали вона отримує більшу частину інформації для розвитку. Тому дуже важливо приділяти увагу тому, щоб зір малюка розвивався правильно: навчати його основам зорової гігієни, привчати робити регулярні перерви у читанні чи перегляді мультфільмів.
Консультація дитячого офтальмолога
Тільки лікар офтальмолог, після проведеного обстеження, зможе визначити – наскільки серйозна патологія у вашої дитини, поставить точний діагноз і запропонує вам можливі методи лікування. Варто пам’ятати, що зорова система дітей дуже гнучка і відмінно піддається лікуванню, тому чим раніше вас проконсультує дитячий лікар офтальмолог, тим швидше ви зможете вилікувати дитину.
Дитячий офтальмолог у Києві: комплексний підхід обстеження у будь-якому віці
У медичних центрах «Новий Зір» активно розвивається напрямок – дитяча офтальмологія, в якому діти різного віку, від народження до 18 років, можуть пройти обстеження та подальше лікування. Після того, як лікар офтальмолог оглянув вашу дитину і поставив діагноз, вам буде запропоновано найбільш оптимальну методику лікування.
Метод лікування
Дитячий офтальмолог підбирає метод або комплекс лікування, ґрунтуючись на отриманих результатах обстеження, тому ви можете бути впевнені, що дитина отримає лікування в максимально повному обсязі. Наша дитяча офтальмологія у Києві пропонує лікування захворювань очей за допомогою хірургічного та терапевтичного методів.
Хірургічне лікування дитячих хвороб очей (безпечні хірургічні маніпуляції)
У певних випадках дитячий офтальмолог може порекомендувати хірургічне втручання, якщо у дитини діагностували вроджену катаракту, глаукому, відшарування сітківки, косоокість або прогресуючу міопію високого ступеня. Зазначимо, що всі хірургічні маніпуляції проводяться максимально безпечно, щоб дитина не відчувала болю, дискомфорту.
Заміна помутнілого кришталика
При дитячій катаракті проводиться заміна помутнілого кришталика, що дає можливість розвиватися зору повноцінно. Вроджена дитяча глаукома часто лікується лише хірургічним втручанням, що дозволяє створити ідеальні умови для відтоку внутрішньоочної рідини, нормалізувати внутрішньоочний тиск.
Зміна положення очного яблука
У поодиноких випадках у дітей буває відшарування сітківки, яка потребує негайного хірургічного втручання, інакше дуже високий ризик, що дитина втратить зір. Хірургічна операція під час цього захворювання підбирається індивідуально, залежно від складності стану пацієнта. У ході операції при косоокості офтальмохірург змінює положення очного яблука за рахунок посилення слабкого м’яза або послаблення сильного м’яза.
Консервативне лікування зорових патологій у дітей (нехірургічні методики)
Лікар офтальмолог може запропонувати низку нехірургічних методик: курс апаратного лікування, комп’ютерні програми, ультразвукову методику, магнітотерапію, використання нічних контактних лінз. Дитячий офтальмолог у Києві підбирає максимально ефективну методику, на підставі таких факторів як вік дитини, характер та стадія захворювання.
Увага та турбота
Пам’ятайте, що чим раніше ви помітите погіршення зору у дитини та підберете для неї методику лікування, тим швидше ваше маля зможе повернутися до повноцінного життя. Також не забувайте, що дитину, яка проходить лікування очних захворювань, необхідно оточити постійною увагою та турботою.