Акції та спеціальні пропозиції

Діагностика зору. Знижка -30% на повне обстеження Детальніше

Лікування катаракти. Знижка -3000 грн на операцію з преміум лінзою IQ З'ясувати подробиці

Апаратне лікування. Знижка -20% Записатися

Акційні пропозиції центрів Київ  Харків  Дніпро  Кривий Ріг  Хмельницький  Черкаси  Суми

Діагностика зору у дітей

Чи знаєте ви, що розвитком зору у дитини керує мозок! І саме можливість бачити грає вирішальну роль в розумовому становленні крохи. Так, звичайно, і генії народжуються з поганим зором, і ходять все життя в окулярах. Але справа в тому, що багатьох проблем можна уникнути, якщо вчасно виявити і почати лікування.

Навіщо потрібна діагностика зору дітям

діагностика зору у дитини

З самого моменту народження кожна людина стикається з проблемою пізнання світу. Малюк задіює всі свої можливості і органи чуття, щоб розібратися з усім, що його оточує. «Власне, куди я потрапив!» - хоче зрозуміти його організм, щоби якомога швидше і ефективніше пристосуватися до життя. І в перший рік життя карапуза, йде стрімкий прогрес в його розвитку, і саме зір є критично важливим для цього процесу. Погодьтеся, що розпізнавати форму, колір або емоцію іншої людини набагато легше, якщо окорухова система правильно взаємодіє з мозком.

Але не всім людям щастить, буває так, що маля народжується вже з поганим зором або зір поступово починає погіршуватися з віком в силу генетичної схильності. І ось, нездатність правильно бачити навколишній світ може привести до серйозних негативних наслідків, особливо в розвитку дитини. Неможливість правильно і ясно ідентифікувати предмети, може уповільнити розумовий розвиток, а також вплинути на психосоціальні стосунки малюка.

Тому так важливо своєчасно виявити проблеми із зором у дитини і негайно почати лікування. Адже деякі очні захворювання виправити можна тільки в дитинстві, наприклад амбліопію. А чим старшою стає дитина, тим менше шансів, що зір повністю відновитися.

Чим відрізняється дитяча діагностика зору від дорослої перевірки зору?

Діагностика зору у дитини відрізняється, перш за все, підходом. Дитина не буде сидіти спокійно на одному місці тривалий час, і дивитися в одну точку. Вона постійно рухається, швидко втомлюється, хоче спати, грати, але тільки не сидіти перед лікарем і дивитися в прилад. Плюс, грає роль і психологічний фактор. Так, наприклад, дитина під час перевірки зору з таблицею, може злегка підглянути букву і тим самим збити з пантелику лікаря.

Тому в спеціалізованих офтальмологічних центрах, таких як Новий Зір, використовують ігрові методики діагностики зору, які дозволяють малюкові точно відповідати на питання лікаря. І звичайно, всі дослідження проводяться безконтактно, швидко і безболісно, щоб дитина могла пройти всі необхідні дослідження на апаратах і не тікала від лікаря.

У чому ще особливість дитячої діагностики зору?

Одна з проблем діагностики зору у дитини пов'язана з тим, що дитя часто не може розповісти, що і як він / вона бачить - це робить постановку діагнозу складним завданням. І власне, тому батькам, ні в якому разі, не варто відмовлятися від діагностики зору з розширенням зіниці за допомогою спеціальних крапель. Тільки так дитячий офтальмолог може подивитися очне дно дитини і поставити правильний діагноз.

Коли необхідно відвідувати дитячого офтальмолога?

Існує чіткий план огляду дитячого офтальмолога, який працює і дозволяє вчасно виявити проблеми із зором у дитини.

 1. При досягненні 3-х місяців. Якщо малюк народився в строк, без будь-яких проблем, то перший огляд у офтальмолога рекомендують робити в 3 місяці. До цього, в силу фізіологічних і анатомічних особливостей будови зорової системи дитини, перевірити зір новонародженого не вдасться. А ось до 3 місяців з'являються чіткі руху, фіксація на дрібних деталях - і лікар може перевірити зір у карапуза.
 2. Коли дитині виповнюється 1 рік. Якщо із зором у маляти все нормально і на першому огляді лікар не виявив відхилень, то наступний прийом у дитячого офтальмолога показаний при досягненні 1 року. Під час огляду лікар розширює зіниці за допомогою крапель і за допомогою рефрактометра вимірює силу рефракції (заломлення світлового променю) очей.
 3. Огляд рекомендований у віці 3-х років. При відсутності відхилень у розвитку зорової системи дитини на огляд до офтальмолога варто записуватися в 3 роки. У цьому віці лікар перевіряє зір у дитини за допомогою таблиць з картинками, закриваючи малюкові то одне, то друге оок по черзі.
 4. Після 3-х років рекомендується перевіряти зір щороку з профілактичною метою. Це правило особливо актуально в сім'ї, де є схильність до розвитку короткозорості, далекозорості або астигматизму.
 5. Дуже важливо перевірити зір перед школою в 6-7 років. У цьому віці лікар використовує вже таблиці з буквами і кільцями.

У мережі медичних центрів Новий Зір комплексна діагностика зору у дитини проводиться з обов'язковим розширенням зіниць.

Тільки так лікар-офтальмолог може оглянути очне дно дитини і не пропустити ознак погіршення зору.

Як визначити гостроту зору дитині до 2-х років

як визначити гостроту зору дитині до 2-х років

При визначенні зору у немовляти неможливо використовувати звичні таблиці перевірки зору. Тому у віці до 2-х років, коли дитина не може ще відповідати на питання, які йому задає лікар, в медичних центрах «Новий Зір» використовують оптотипи Теллера.

Оптотипи представляють собою картки з чорно-білими смужками, контрастність яких постійно збільшується. Як відбувається перевірка гостроти зору? Лікар показує малюкові спочатку картки з більш широкими смужками і стежить за рухом очей дитини.

Чим ширше смуги, тим нижче гострота зору у малюка. Поступово ширина смужок і їх контрастність зменшується, і з часом вони стають, майже непомітні неозброєним оком.

Такі оптотипи Теллера і дають можливість визначити гостроту зору дитині до 2-х років.

Особливості діагностики зору в центрах «Новий Зір»

«Усе найкраще - дітям!» Саме такий принцип роботи дитячої офтальмології нашій мережі центрів.

Чим дитяча офтальмологія в центрах «Новий Зір» відрізняється від інших клінік:

 1. Лікарі нашого центру проводять діагностику та лікування всього спектру дитячих очних захворювань, як вроджених, так і набутих.
 2. У центрах приймають дітей: від народження і до 18 років.
 3. Сучасне обладнання і високий рівень підготовки медичного персоналу дозволяє швидко і точно поставити діагноз і призначити лікування навіть самим маленьким пацієнтам.
 4. Всі діагностичні дослідження проводяться в один день, щоб не втомити дитину і надати лікарю повний комплекс досліджень.
 5. Всі діагностичні процедури проводяться швидко, безконтактним способом і безболісно. Що дуже важливо при обстеженні дитини.
 6. Комплексна діагностика зору у дитини включає обов'язкове розширення зіниць. Це дозволяє лікарю ретельно оглянути очне дно дитини і не пропустити серйозне захворювання.

Тільки такий ретельний і скрупульозний підхід при дослідженні зорової системи дитини, дозволяє лікарю поставити точний діагноз і призначити найбільш правильне лікування, яке дасть в результаті хороший результат.

Переваги перевірки зору в центрі «Новий Зір»

Порушення зору у дитини важливо якомога раніше виявити і почати лікування. І дуже важливо звернутися до професіоналів своєї справи.

Головні переваги перевірки зору в наших центрах:

- Досвід. Ми працюем понад 16 років в Україні. І всі наші лікарі - експерти в своїй справі. Тому ви можете довірити їм найдорожче - зір своєї дитини.

- Висококласне цифрове обладнання. У наших центрах діагностика зору проходить на новітній комп'ютеризованій апаратурі із застосуванням 3D візуалізації. Це дозволяє провести найточніші дослідження і виявити проблему на ранній стадії.

- Повний комплекс послуг Діагностика + Лікування. Лікарі медичних центрів можуть не тільки поставити діагноз, а й підібрати комплексне найбільш ефективне лікування.

- Діагностика повного спектру дитячих захворювань. У центрах «Новий Зір» лікарі діагностують і лікують такі захворювання, як:

 • Короткозорість
 • Далекозорість
 • Амбліопія
 • Астигматизм
 • Косоокість
 • Вроджена катаракта
 • Різні патології сітківки та зорового нерва.

Дитяча діагностика в центрах «Новий Зір»

дитяча діагностика в центрах

У мережі наших центрів дитяча офтальмологія займає особливе місце.

У нас використовується новітнє найточніше і інноваційне обладнання, щоб дати лікареві найповніший комплекс результатів дослідження, які дозволять йому поставити точний діагноз і призначити ефективне лікування.

У кожному нашому філіалі дитяче відділення обладнане дитячим куточком, щоб дитина могла провести час не тільки з користю, але й комфортно.

У нас малюк точно не буде нудьгувати!

Подбайте про зір дитини, приводьте його в «Новий Зір» на діагностику.

Оцініть матеріал:  0/5 з 0

ОНЛАЙН-ЗАПИС НА ДІАГНОСТИКУ
(з урахуванням актуальної акційної пропозиції)

* Поля, обов'язкові для заповнення

Онлайн-запиc на консультацію