Контакти

Гіперметропія (далекозорість)

Запис на прийом
Далекозорість (гіперметропія) - один з видів клінічної рефракції ока, що характеризується тим, що фокус паралельних променів після заломлення їх в оці лежить позаду сітківки

Далекозорість зустрічається у 50% дорослих людей. При далекозорості зображення доводиться не на певну область сітківки, а розташовано в площині за нею, що і призводить до нечіткості зображення, яке сприймає сітківка. Причиною цього служить невідповідність розмірів очного яблука та сили заломлюючого апарату. Це може відбувається через малий розмір очного яблука та(або) надмірної сили заломлюючого апарату. Зменшивши її, можна домогтися того, що промені будуть фокусуватися там, де вони фокусуються при нормальному зорі.

Ясний зір у далекозорих як при зорі вдалину, так і тим більше при зорі поблизу можливий лише при напрузі акомодації ока.

Далекозорість – стан вроджений. Однак часто до 25-30 років для людини ніяк не проявляється, і в цей час вона може бути виявлена тільки при проведенні спеціального обстеження. Спочатку око «справляється власними силами». Так як потиличні частки головного мозку, які відповідальні за зір, сприймають нечітку картинку, як розташовану дуже близько, вони дають сигнал кришталику на збільшення сили рефракції. При нормальному зорі такий механізм діє для розглядання предметів поблизу, тут він застосовується «не за призначенням», але дає необхідний результат. Однак коли ступінь далекозорості збільшується, сил кришталика вже не вистачає і людина перестає добре бачити і зблизька, і здалека.

Далекозоре око володіє відносно слабкою заломлюючої здатністю, тому, щоб сфокусувати зображення на сітківці, компенсаторно збільшується напруження м’язів, що змінюють кривизну кришталика. Але навіть і цього буває часто недостатньо, щоб розглянути предмети вдалині. При розгляданні близько розташованих предметів напруга ще більше зростає.

Діагноз

Діагноз може бути поставлений в процесі визначення гостроти зору при дослідженні скельцями. Ступінь далекозорості визначається найбільш сильною з збірних лінз, що дає найкраще зір. Гострота зору при далекозорості слабких і середніх ступенів може бути нормальною; при далекозорості високих ступенів (5,0-10,0 D і вище) гострота зору знижена, незважаючи на корекцію окулярами.

Корекція

Корекція проводиться опуклими скельцями, що підсилюють рефракцію. При відсутності корекції окулярами у далекозорих легко виникає астенопія та нерідко розвивається збіжна косоокість. До сучасних методів лікування далекозорості відносять лазерну корекцію зору.

ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти