Діагностика зору. Знижки до 30%! Детальніше

Лазерна корекція. Знижка -3000 грн на інноваційну технологію Фемто

Лікування катаракти. Знижка -3500 грн на операцію з преміум лінзою IQ

"Нічні лінзи" (ЖКЛ). Знижка -1000 грн на комплект (2 лінзи) Детальніше

Акційні пропозиції центрів Київ  Харків  Дніпро  Кривий Ріг  Хмельницький  Черкаси  Суми

Серозная хоріоретинопатія

Центральна серозна хоріоретинопатія

Центральна серозна хоріоретинопатія. Сітківка догори і до скроні від макули відшарована прозорою рідиною. Поширеність відшарування позначена стрілками.

Центральна серозна хоріоретинопатія (ЦСХРП) - захворювання, яке залучає макулу, центральну частину сітківки. Причина захворювання точно невідома. Виникає воно після мікроскопічного розриву в пігментному шарі сітківки. Рідина з судинної оболонки ока, яка знаходиться за сітківкою, просочується через розрив під сітківку, викликаючи її відшарування. У цьому сенсі ситуація нагадує пухир на шкірі: рідина накопичується під поверхнею шкіри, приводячи до розшарування її шарів.

ЦСХРП має явну статеву пристрасть до чоловіків, причому активного віку - від 25 до 50 років. Передбачається, що в розвитку хвороби певну роль грає стрес. Зазвичай центральна серозна хоріоретинопатія вирішується мимоволі, але її неприємність в тому, що вона може рецидивувати через деякий час. У деяких випадках зір може залишитися помірно зниженим назавжди.

Ознаки (симптоми)

  • Розпливчастий центральний зір.
  • Спотворення зору (прямі лінії видно як хвилеподібні і криві).
  • Сліпа пляма в центрі

Діагностика

Для постановки діагнозу досить провести обстеження сітківки за допомогою офтальмоскопу. Щоб отримати додаткову інформацію про вираженість і поширеність ураження, часто проводиться флюоресцинова ангіографія.

Лікування

Більшість пацієнтів обходиться без лікування. Рідина, що зібралася, зазвичай поступово розсмоктується протягом декількох місяців. Іноді лікарі призначають стероїдні або нестероїдні очні краплі. Коли процес відновлення зору затягується, може знадобитися лазерна коагуляція сітківки (ЛКС) для закупорки отвору в пігментному епітелії.

Оцініть матеріал:
  5/5 з 4

ЗНИЖКА 10% ПРИ ОНЛАЙН-ЗАПИСІ НА ДІАГНОСТИКУ
(не сумується з акційними пропозиціями)

* Поля, обов'язкові для заповнення