Акції та спеціальні пропозиції

Діагностика зору. Знижка до 30% на повне обстеження Детальніше

Спеціальні ціни на лазерну корекцію та лікування катаракти З'ясувати подробиці

Нові послуги! Лазерна корекція Contoura  Лікування Синдрома сухого ока  Блефаропластика

Акційні пропозиції центрів Київ  Харків  Дніпро  Кривий Ріг  Хмельницький  Черкаси  Суми

Артеріїт (скроневий артеріїт, гігантноклітинний артеріїт)

Скроневий артеріїт (гігантоклітинний артеріїт)

Скроневий артеріїт, також відомий як гігантоклітинний артеріїт, це запальне захворювання артерій середнього калібру, які кровопостачають голову, очі та зорові нерви. Щільно приставте пальці руки до скроні та ви відчуєте досить виражену пульсацію. Це пульсує скронева артерія. Хвороба зазвичай вражає людей у віці за 60 років і проявляється набряком і болючістю судин скроні та волосистої частини голови. Жінки страждають на це захворювання в 4 рази частіше, ніж чоловіки. Основна небезпека скроневого артеріїту - це втрата зору, хоча при тривалому перебігу хвороби до процесу залучаються і інші артерії. Це захворювання може бути небезпечним для зору, але при своєчасному правильному лікуванні цього можна уникнути. Небезпека полягає в тому, що через запалені артерії погано проходить кров до очей і зорових нервів, тому без лікування нервові клітини сітківки та зорового нерву гинуть.

Ознаки, симптоми

Пацієнти зі скроневим артеріїтом зазвичай починають скаржитися на зір одного ока, але половина з них помічають симптоми і в парному оці через кілька днів без лікування.

 • Головний біль.
 • Хворобливість у волосистій частині голови при торканні (наприклад, розчісуванні).
 • Біль у скроні (може бути нестерпним).
 • Наступаюче погіршення зору.
 • Поганий апетит.
 • Підвищення температури тіла.
 • Нездужання.
 • Депресія.
 • Опущення верхньої повіки.
 • Двоїння.
 • Болі в шиї.
 • Посилення болів у скроні при жуванні.

Діагностика

При підозрі на скроневий артеріїт, лікар призначить аналізи крові, що включають визначення швидкості осідання еритроцитів (ШОЕ) і С (читається «це») - реактивного білка. ШОЕ вимірює час, який знадобиться еритроцитам (червоним кров'яним тільцям) щоб осісти на дно пробірки. Висота осаду еритроцитів, отриманого при спокійному стоянні пробірки протягом години, в міліметрах видається як результат. Висока ШОЕ говорить про активне запалення в організмі.

С-реактивний білок синтезується в печінці. Цей білок вивільняється в кров, коли організм реагує на травму або запалення. Зазвичай проводиться біопсія скроневої артерії. Процедура проводиться під місцевою анестезією. Невеликий зріз скроневої артерії видаляється та досліджується під мікроскопом на наявність клітин запалення. Це дослідження на 100% підтверджує правильність діагнозу.

Лікування

Офтальмолог часто працює спільно з терапевтом в лікуванні цього захворювання. Основа лікування скроневого артеріїту - це призначення стероїдних гормонів в таблетках, щоб пригнітити запальний процес в артеріях. Більшість пацієнтів відзначає поліпшення протягом кількох днів лікування. У деяких випадках потрібний тривалий прийом підтримуючої дози стероїдів.

Оцініть матеріал:  5/5 з 4

ОНЛАЙН-ЗАПИС НА ДІАГНОСТИКУ
(з урахуванням актуальної акційної пропозиції)

* Поля, обов'язкові для заповнення

ЗАПИСАТИСЯ замовити дзвінок ЧАТ