Контакти
НОВИЙ ЗІР ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ НОВИЙ ЗІР ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Аппаратное лечение зрения

Апаратне лікування зору

Одним із найбільш ефективних методів безопераційного лікування зору є апаратне лікування. Призначення на курс апаратного лікування виписує лікар-офтальмолог після діагностики зору.
ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ

Що дає апаратне лікування очей?

Апаратне лікування дозволяє розвинути бінокулярний зір, виправляє порушення зору і зупиняє прогресування негативних процесів y дітей і дорослих. Курс призначення апаратного лікування залежить не від віку, а від патології зору. Так, наприклад, при короткозорості або далекозорості можуть призначатися вправи на однакових апаратах, але при цьому складаються різні програми.

Також апаратне лікування допомагає скоротити період відновлення після хірургічного втручання на очах – заняття дають можливість пацієнту швидше адаптуватися до нових умов зору.

Іноді апаратне лікування показано навіть після лазерної корекції, щоб зорова система швидше адаптувалася до нових умов.

Як відбувається апаратне лікування очей?

У кожному з філій медичних центрів «Новий Зір» створені кабінети апаратного і фізіотерапевтичного лікування зору. Вони оснащені найкращим у своєму класі обладнанням.

Курс апаратного лікування лікар-офтальмолог складає індивідуально, з урахуванням особливостей конкретного захворювання. Людина вибирає час, коли їй зручно пройти лікування і записується.

Якщо пацієнт носить окуляри або м’які контактні лінзи (МКЛ), то лікування проводиться в них.

Скільки триває курс апаратного лікування очей?

Курс апаратного лікування для дорослих і дітей розрахований на 10 занять. Кожен день пацієнт проходить 4-5 апаратів, які розписав лікар, залежно від виду патології. Можна робити перерву максимум 1-2 дня серед курсу. Заняття на апаратах займає приблизно 1-1,5 години.

Після закінчення курсу лікування, пацієнту виписують необхідний вітамінний комплекс.

Скільки разів на рік можна проводити апаратне лікування зору?

Апаратне лікування рекомендовано проводити 2-3 рази на рік. Дотримуватись інтервалу між курсами 4-6 місяців, враховуючи, рекомендації лікаря-офтальмолога. Такого проміжку дотримуються для того, щоб зберігався підтримуючий і розвиваючий ефект апаратного лікування. Якщо робити великі перерви і ходити на апаратне лікування раз на два роки, то великого ефекту від таких занять не буде.

До якого віку ефективно апаратне лікування?

Апаратне лікування можна проходити в будь-якому віці, але з різною метою. Так, якщо в дитинстві апаратне лікування призначають для розвитку зору, то в старшому віці – частіше для стабілізації та підтримки зору. Але, звичайно, цілі і програму курсу визначає лікар.

Якщо наприклад, у людини короткозорість, то при її прогресуванні лікарі медичних центрів Новий Зір призначають курс лікування і в 18, і в 20, і в 30 років, хоча б два рази на рік. Якщо діагноз – гіперметропія або амбліопія, то розвивати зір актуально до 14 років, після 14 років – курс лікування призначається з підтримуючої метою.

ВАЖЛИВО! Крім віку, на призначення апаратного лікування впливає патологія пацієнта, рід його діяльності і ефект, який ми плануємо отримати від лікування.

Проходити курс лікування можна все життя. Наприклад, якщо у людини немає серйозної проблеми з рефракцією зору, але він відчуває втому, зниження гостроти зору, то є сенс проходити апаратне лікування.

Наприклад, серед пацієнтів Новий Зір, є люди середнього віку і старше, яким після операції по виправленню косоокості, призначений курс апаратного лікування на розвиток бінокулярного для прискорення адаптації зорової системи. Після кількох занять пацієнти відзначають поліпшення – двоїння зменшується або повністю зникає.

Апаратне лікування для дітей та дорослих

Курс апаратного лікування зору для дітей і дорослих не відрізняється видами апаратів. Незалежно від віку лікар-офтальмолог призначає пацієнтам одні і ті ж апарати, але різні програми.

Апаратне лікування використовують при короткозорості, далекозорості, косоокості (для розвитку бінокулярного зору), амбліопії (зменшення амбліопічного фактору), астигматизмі.

Які існують протипоказання для апаратного лікування зору?

Апаратне лікування зору може бути протипоказано при неврологічних захворюваннях людини. Тому що при апаратному лікуванні стимулюється нервова система і це може загострити неврологічні процеси.

Повністю апаратне лікування протипоказано при епілепсії, а також мігренозних і психосоматичних станах. Також, перешкодою може бути маленький вік дитини: малюк не завжди може висидіти і зрозуміти, що від нього хочуть, і впоратися з поставленим завданням.

Методики апаратного лікування зору для дітей і дорослих

Струмочок

Розвиває здатність мозку компенсувати нечітке зображення, знімає спазм акомодації, знижує втому під час зорових навантаженнь.

Магнітотерапія (NAMSA)

Дія рухомого реверсивного магнітного поля. Метод ефективний при лікуванні патології акомодації. А разом зі спеціальною приставкою (шоломом) використовується для лікування амбліопії.

Веселка

Апарат використовує рухомий режим опромінення світловим потоком. Застосовується для відновлення мікроциркуляції крові, лікування спазму акомодації, амбліопії, міопії, атрофії зорового нерва, косоокісті, зорової втоми.

Форбіс

Апарат використовується для дослідження і лікування хворих на косоокість, порушення бінокулярного зору і гостроти зору на відстані 33 см, для тренування резервів акомодації.

Інфрачервона лазерна терапія (ГНЛ)

Апарат забезпечує «фізіологічний масаж» циліарного м’яза, що відповідає за акомодацію, допомагає зняти спазм акомодації. Застосовується при короткозорості, ністагмі, косоокості і зоровій втомі.

Амбліокор

Це відео-комп’ютерний аутотренінг (ВКА). Мета методу – розвиток природної здатності мозку реагувати на нечітке зображення, що виникає на сітківці.
Використовується при амбліопії, далекозорості, короткозорості, астигматизмі, реабілітації після рефракційної хірургії.

Окуляри масажери “Breeze”

Покращує кровообіг, активізує подачу кисню до тканин ока.

Апарат виконує свою дію в 3х режимах:

  • нагрівання;
  • вібрації;
  • повітряного напору;

Використовують для лікування короткозорості, амбліопії, пресбіопії, астенопії.

Електростимуляція (ЕСО-2м)

Стимуляція дозованим електричним струмом малої інтенсивності.

Даний апарат:

  • стимулює нервові закінчення
  • поліпшує кровообіг
  • подає кисень до тканин ока.

Комплекс комп’ютерних вправ на бінокулярність

Застосовується для консервативного лікування косоокості та розладів бінокулярного зору.

«Чайка»

Дана програма використовується для лікування патології бінокулярного зору, виконується тестовими методами. Лікувальна дія програми на стимуляцію координаційної діяльності лівого і правого зорових каналів за рахунок використання чисто бінокулярних зорових стимуляторів – стереограм з випадкових точок, які можуть успішно відтворюватися тільки при одночасній роботі обох очей.

«Квіточка»

Дана програма використовується для лікування амбліопії, відновлення і розвитку бінокулярного зору.

Контакти