Як захистити очі від сонця?
Додатковим способом захисту очей від сонця можуть виступати головні убори з широким козирком або полями, проте окуляри з захистом від сонця є пріоритетними.
Отже, сонцезахисні окуляри були розроблені спеціально для того, щоб виключити негативний вплив сонячних променів на очну систему людини. Найбільш небезпечним є ультрафіолетове випромінювання, оскільки воно поглинається оптичною системою очей і, більш того, накопичується всередині. Згідно зі статистикою, 10% захворювань на катаракту викликані тривалим впливом ультрафіолетового випромінювання на очну систему.
Пластик чи скло: переваги і недоліки
Напевно, кожен з нас може згадати, як погано ми орієнтуємося в темряві після того, як цілий день провели на яскравому сонці. Така особливість пов'язана з тим, що під впливом яскравого сонця пігмент сітківки втрачає свій колір, що призводить до таких наслідків. Особливо варто стежити за захистом очної системи людям, яким за сорок, оскільки очам в такому віці набагато складніше відновлюють світлочутливість.
Тут ми підійшли до найважливішого питання - яким сонцезахисних окулярів віддати перевагу. Спочатку варто визначитися з матеріалом - пластик або скло? Дуже важливо відзначити, що повний захист очей від ультрафіолетового випромінювання забезпечують тільки скляні лінзи. До того ж, скло більш стійке до різних ушкоджень: подряпин, стирання.
Вплив ультрафіолету
Варто пам'ятати і про те, що скло є більш важким матеріалом, окуляри зі скляними лінзами можуть натискати на перенісся. Тому, вибираючи окуляри зі скла, варто віддавати перевагу моделям з невеликими лінзами, щоб зменшити тиск.
Оскільки пластик не затримує ультрафіолет, ми «обманюємо» зіницю, оскільки він, під впливом затемнення, що не звужується від сонячного світла і як наслідок на сітківку обрушується потік ультрафіолету. Якщо ви все-таки хочете вибрати пластикові окуляри, обов'язково зупиніть вибір на моделі, в складі лінз якій містяться добавки, що затримують шкідливе випромінювання.