Контакти
Як вилікувати косоокість у дітей та дорослих?

Як вилікувати косоокість у дітей та дорослих?

4 October 2019
Про косоокість, симптоми та причини виникнення, і методики лікування

Косоокість в офтальмології має медичний термін – «страбізм». Це патологія очей, при якій зорова вісь відхиляється від точки фіксації. Тобто коли один або обидва ока «дивляться» в сторону. Косоокість призводить до глибоких функціональних порушень в зоровій системі: втрата стереоскопічного зору (відчуття глибини картинки) і амбліопія (ледаче око), що може відобразитися на виборі професії в майбутньому і на психоемоційному стані дитини. У цій статті ми розповімо, як позбутися косоокості. Методика лікування залежить від форми захворювання і віку пацієнта.

Косоокість у дітей: причини і симптоми

Косоокість – одне з найбільш частих захворювань очей у дітей. В Україні страждає від 3 до 7% дитячого населення країни.

Розрізняють вроджений і набутий страбізм, який буває акомодаційним (при правильній корекції око не косить), частково акомодаційним (з корекцією частково зникає кут косини), не акомодаційним (з корекцією не зникає, або не вимагає корекції).

Причинами вродженої косоокості (Виявляється у віці до 6 місяців) можуть бути: спадковість, внутрішньоутробний вплив токсичних речовин, передчасні пологи, недоношеність, низька вага при народженні, порушення розвитку центральної нервової системи, черепно-лицьові, хромосомні аномалії, патології органів зору та ін.

Придбана косоокість у дітей може з’явитися після 6 місяців: через стрес, високі навантаження на очі, травми голови або очей, різні дефекти рефракції.

Іноді косоокість проявляється у новонароджених, але через деякий час проходить внаслідок завершення формування зорових органів (зазвичай пропадає до 4-х місяців). У разі прояву симптомів у дітей після 6 місяців, потрібно терміново звернутися до лікаря.

Батькам необхідно бути уважними до дітей будь-якого віку – часто малюки не можуть чітко описати своє самопочуття. У разі, якщо ви запідозрили у дитини косоокість періодичну або постійну, є скарги дитини на двоїння предметів – негайно зверніться до офтальмолога.

У дітей з нелікованою косоокістю може порушуватися соціальна взаємодія, такі діти можуть піддаватися негативному сприйняттю з боку інших людей, що може вплинути на їх психоемоційний і соціальний розвиток.

Як лікувати косоокість у дітей

Багатьох батьків турбує, чи можна вилікувати косоокість у дитини. Все залежить від форми захворювання і періоду його виявлення. Чим раніше почати лікування, тим краще. Існує кілька способів, як виправити косоокість у дітей: окуляри, апаратні заняття, хірургічне втручання. У будь-якому випадку при діагнозі страбізм у дітей – курс лікування складається з обов’язкових етапів:

  • 1. Лікування синдрому «ледачого ока», або амбліопії. Терапія покликана привести гостроту зору в норму. Для цього призначаються окуляри з заклеєною лінзою здорового ока, в разі косоокості двох очей – почергова оклюзія. Паралельно застосовуються апаратні методи.
  • 2. Відновлення синхронності руху очних яблук. На цьому етапі задіяні апарати і комп’ютерні програми.
  • 3. Відновлення м’язового балансу між очима. Для цього лікар призначає спеціальну гімнастику для очей. Комплекс вправ робиться в окулярах, якщо дитина їх носить.
  • 4. Відновлення бінокулярного зору. За допомогою апаратів очам повертається стереоскопічний зір – очні яблука займають правильне положення.
  • 5. Хірургічне втручання в разі, коли виявлено недоцільність проведення консервативного лікування.
  • 6. Для збалансування роботи очних м’язів хірургічне втручання призначається в крайніх випадках. Суть операції – в розслабленні або, навпаки, приведення в тонус м’язи, яка утримує очей в неправильному положенні. Маленьким дітям роблять загальну анестезію, школярам – місцеву. Процедура проходить безболісно, 2-3 тижні домашнього режиму.

Чи можна вилікувати косоокість у дорослого?

Всупереч стереотипу, що косоокість – це тільки дитяче захворювання, страбізм може розвиватися і у дорослих. Як правило, косоокість в дорослому віці з’являється як супутнє захворювання. Причиною тому найчастіше є катаракта, атрофія зорового нерва, більмо, відшарування сітківки, травми голови і очей, пухлини, інфекції та ін. Симптоматика проявляється таким же чином, як і у дітей.

Чи лікується косоокість у дорослої? Так. Для цього існує кілька методів:

Спосіб, як вилікувати косоокість у дорослих, визначає причина, яка викликала патологію. Після усунення причини призначається лікування для відновлення роботи м’язів ока і для підвищення гостроти зору – апаратні процедури і гімнастика.

  • контактні лінзи і окуляри;
  • лазерна корекція, якщо гострота зору не нормалізується після застосування контактних лінз і окулярів;
  • хірургічна операція – в разі розвиток косоокості у зв’язку з катарактою. (Хірургія катаракти – відновлення прозорості оптичних середовищ).
  • хірургічне виправлення косоокості.

«Новий Зір» – професійне лікування косоокості!

Багаторічний досвід лікарів-офтальмологів і сучасний підхід до лікування захворювань ока дозволяє гарантувати пацієнтам мережі клінік «Новий Зір» позбавлення від косоокості та інших патологій. У дитячому офтальмологічному відділенні застосовується ігрова методика діагностики та апаратного лікування, щоб малюки відчували себе комфортно під час процедур. Для дорослих, як і для дітей, ми запропонуємо комплексний підхід до виправлення косоокості, включаючи підбір лінз, окулярів, лазерну корекцію і хірургію. Щоб дізнатися деталі і визначити, скільки коштуватиме вилікувати косоокість, записуйтеся на консультацію вже зараз novyizir.ua

ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти