Як помітити безсимптомний перебіг глаукоми?
Причини захворювання
Причиною глаукоми є підвищення внутрішньочерепного тиску. Через нього погіршується зір, з'являється обмеження поля зору і відбувається дегенерація зорового нерва. Глаукома може розвинутися на тлі гіпертонічної хвороби, атеросклерозу, запальних захворювань, цукрового діабету і, навіть, спадковості.
Прояви глаукоми
Основна небезпека глаукоми полягає в тому, що початкова стадія може протікати безболісно і безсимптомно. Багато хто не звертають уваги на погіршення зору, яке триває роками, вважаючи його природним фізіологічним процесом. Відповідно, звертаються до лікаря лише тоді, коли сліпота стає очевидною.
Щоб визначити глаукому на ранній стадії необхідно пройти офтальмологічне обстеження, це єдиний спосіб виявити недугу. На більш пізніх стадіях з'являються очевидні розлади зору і характерна біль в очах. Найчастіше хвороба вражає обидва ока, і зупинити пошкодження нерва можна, але, все ж, існують методи дозволяють нормалізувати внутрішньоочний тиск і призупинити прогресування хвороби.
Симптоми, що насторожують
- Доводиться часто міняти окуляри через прогресуючого погіршення зору;
- якщо дивитися на яскраве світло, з'являються райдужні кола;
- відчуття тиску або болю в області очей;
- поява обмеження меж периферичного зору;
- відчуття затуманеного погляду.
Профілактика
Щоб попередити розвиток глаукоми та виявити недугу на безсимптомній стадії, необхідно регулярно проходити огляд у офтальмолога. А людям старше 40 років, варто відвідувати лікаря раз на півроку. Особливо це відноситься до пацієнтів, які мають схильність до хвороби.
Розпізнати глаукому і прописати лікування може і повинен тільки лікар-офтальмолог. Чим серйозніше буде підхід пацієнта до свого здоров'я, тим більше шансів зберегти зір на довгі роки.