Як підібрати лінзи
Одним з найпоширеніших серед відомих методів корекції зору є контактні лінзи. За даними статистики кожна третя людина, у якої поганий зір, вибирає лінзи для корекції зору. І тут постає питання: як правильно підібрати лінзи?
як підібрати лінзи для корекції зору
Щоб правильно підібрати контактні лінзи обов'язково проконсультуйтеся у лікаря-спеціаліста. Це більш ніж важливо, так як є ряд обмежень на застосування контактних лінз. Це і різні алергії, і запальні процеси, і захворювання слізного апарату, і глаукома, і деякі інші. Якщо ви визначилися на користь контактних лінз, то почніть з відвідування офтальмолога.
Для того щоб лікар міг правильно підібрати лінзи для корекції зору, застосовується комп'ютерна діагностика. Найважливіше, щоб в підібраних лінзах очі відчували себе комфортно. Досвідчені лікарі попереджають, що якщо людина в лінзах відчуває больові відчуття не менше п'ятнадцяти хвилин, то такі лінзи йому не підходять і він їх не зможе носити. Акцент робиться саме на больових відчуттях, оскільки такі відчуття як легка нудота або головний біль - це явища незвички. Також, лікарі рекомендують звикати до лінз в кілька підходів, поступово збільшуючи час їх застосування. У перші дні використання рекомендують не перевищувати час носіння більше 2-3 годин. Щоб в майбутньому ви змогли підібрати контактні лінзи для корекції зору, не звертаючись знову до лікаря, запам'ятайте три основних параметри - діаметр контактної лінзи
Які бувають лінзи для корекції зору
Щоб підібрати контактні лінзи з ультрафіолетовим захистом, зверніть увагу на зображення сонечка на упаковці. І обов'язково не пропустите цифру біля пісочного годинника, щоб дізнатися який термін придатності цих лінз.
види:
- жорсткі
- м'які
Розшифровка буквених позначень на упаковці:
- D - діоптрії
- BC - базовий радіус кривизни
- DIA - діаметр лінзи
По виду корекції:
За процентним вмістом води:
- Низький вміст води - до 38%
- Середній вміст води - до 55%
- Високий вміст води - від 66 до 73%.
За тривалістю носіння:
- одноденні
- двотижневі
- місячні
- квартальні
- Лінзи тривалого носіння (до 12 місяців)
ПЕРЕВАГИ І НЕДОЛІКИ КОНТАКТНИХ ЛІНЗ
Незважаючи на те, що досягнення в медицині досягли такого рівня лікування як лазерна хірургія, контактна корекція залишається основним способом вирішення ряду проблем пов'язаних із зором.
ПЕРЕВАГИ КОНТАКТНИХ ЛІНЗ
- немає обмеження поля зору
- немає запотівання, немає відблисків
- не сповзає і не відчуваються
- підходять для активного відпочинку
- відсутні спотворення
- деякі моделі мають захист від шкідливого ультрафіолету
- можна носити одночасно з сонцезахисними окулярами
НЕДОЛІКИ КОНТАКТНИХ ЛІНЗ:
- необхідно виробити певні навички при надяганні лінз
- потрібен ретельний догляд і дезінфекція
- лінзу можна втратити
- у міру зносу якість лінз може погіршитися
- час носіння обмежена в залежності від классифицирования лінз
- потрібно поступове звикання
ГРАМОТНИЙ ПІДБІР ЛІНЗ
Якщо дотримуватися режиму і дотримуватися правил носіння лінз - вони стануть відмінним варіантом для людей, яким необхідна коригування зору. Необхідно тільки грамотно підібрати лінзи, дотримуватися гігієни і терміни носіння лінз. При недотриманні цих елементарних правил є ризик отримання ряду ускладнень. У випадках же важкої бактеріальної інфекції людина може втратити здатність бачити. Практично всі вони виникають внаслідок неправильного догляду за лінзами або поганої гігієни.
вибираємо лінзи при короткозорості
характеристики при підборі лінз
Короткозорість є однією з особливо часто зустрічаються проблем із зором. Нею страждають чотири людини з десяти хворих. Найоптимальнішим варіантом скорегувати зір - це використовувати лінзи для короткозорих. У порівнянні з лінзами у очок відсутній прямий контакт з очним яблуком і це істотно спотворює сприйняття картинки оком.
Правильний вибір контактних лінз для короткозорих
- Найбільш комфортний і нешкідливий матеріал - силікон-гідрогель
- Комфортний для ока радіус кривизни
- Комфортний для ока діаметр лінзи
- Число діоптрій зі знаком мінус
- Показник в градусах осей циліндра, якщо є астигматизм
- Товщина центру лінзи
Режим носіння:
- денний - знімаються перед сном і зберігаються в контейнері
- тривалий - можна носити, тиждень не знімаючи
- гнучкий - можна носити до 1-2 діб
- постійний режим - носіння до 30 діб
Дизайн:
- сферичні - при короткозорості або далекозорості
- торичні - при астигматизмі короткозорості або далекозорості
Гідрогелевий і силикон-гідрогелевих лінз
Контактні лінзи при короткозорості поділяються на дві категорії: гідрогелеві і силікон-гідрогелеві лінзи. Оптимальним вибором будуть гідрогелеві лінзи для короткозорих з підвищеним вмістом вологи, які мають найбільшу пропускну здатність кисню до ока. У контактних лінзах з силікон-гідрогелю ця особливість не залежить від наявності води.