Витамины для глаз при глаукоме: что следует знать

Вітаміни для очей при глаукомі: що слід знати

24 September 2019
Про те, які групи вітамінів корисні для поліпшення зору при глаукомі

Глаукома – досить поширене захворювання зорових органів, пов’язане з підвищенням внутрішньоочного тиску. Залежно від форми і ступеня розвитку патології вона може привести до повної втрати зору. Невід’ємна частина профілактики і лікування глаукоми – вітаміни. З цієї статті ви дізнаєтеся, які саме групи вітамінів будуть корисні для поліпшення зору при цьому захворюванні.

Глаукома: симптоми і патогенез

Для омивання очного яблука в оці постійно утворюється рідина. Вона зволожує і наповнює необхідними поживними елементами кришталик, рогівку і інші частини зорової системи. При глаукомі внутрішньоочної рідини стає більше норми, і вона не виводиться в нормальному режимі, що підвищує тиск всередині ока. В таких умовах особливо страждає зоровий нерв.

Симптомами глаукоми можуть бути швидка стомлюваність очей, біль в області брів, райдужні кола при погляді на світло та ін. Як правило, розвиток глаукоми має спадковий характер, але її розвиток залежить від зовнішніх факторів. У будь-якому випадку профілактика цього захворювання має важливу роль, особливо якщо в родині були випадки діагностування цього захворювання.

Чому важливо вживати вітамін В3 при глаукомі

Дослідження прогресування глаукоми встановили, що з віком у людей, генетично розташованих до цієї хвороби, в сітківці ока знижується рівень никотинамидадениндинуклеотида (НАД). Цей кофермент необхідний для енергетичного обміну речовин, зниження його рівня призводить до погіршення обміну нейронів і патологічних змін в них.

Організм виробляє НАД з нікотинової кислоти, а також ця речовина існує у вигляді нікотинаміду – аміду нікотинової кислоти, вітаміну В3. Відповідно, збільшення їх рівня підвищує стійкість нейронів сітківки до умов високого тиску всередині ока.

Вітамін В3 ще називають вітаміном РР від Pellagra Prevention, що запобігає пелагру – захворювання, викликане дефіцитом цієї речовини і вражають шкіру і слизові оболонки. У лікуванні глаукоми вітамін В3 використовується як засіб для розширення судин і поліпшення кровообігу в оці. Вживати вітамін необхідно тільки за призначенням офтальмолога і контролючи артеріальний тиск.

Підвищити рівень нікотинової кислоти в організмі можна і через їжу. Так, нікотинамід міститься в печінці, рибі, бобових, гречці і чорному хлібі.

Глаукома і не тільки: вітаміни для очей

Профілактика глаукоми та інших захворювань зорових органів безпосередньо залежить від раціону, а саме вживання продуктів, багатих на певні групи вітамінів. Розглянемо їх детальніше.

Вітаміни А, Е, С. Особливість цієї групи вітамінних речовин – в їх антиоксидантні властивості. Але не тільки.

  • Вітамін А відповідає за роботу сітківки. Його недолік відчувається, коли людина починає погано бачити при слабкому освітленні. Підвищити рівень вітаміну А можна, вживаючи в їжу сиру моркву, абрикоси, помідори, вершкове масло, риб’ячий жир, банани, цитрусові.
  • Вітамін Е також благотворно впливає на обмін речовин в тканинах сітківки та рогівки, запобігаючи їх старіння. Джерела вітаміну – зелень, морська риба, рослинні масла, листові овочі, птиця, щавель.
  • Вітамін С – потужний антиоксидант, що уповільнює розвиток хвороби. Міститься в капусті, шпинаті, спаржі, полуниці, червоному перці, цитрусових.
  • Вітаміни групи В – В1, В2, В6 і В12. Відповідають за ріст клітин, процеси окислення, вуглеводний обмін, а також передачу імпульсів від сітківки до головного мозку.
  • Вітамін В1 задіяний в роботі нервової системи, його дефіцит призводять до погіршення зору. Пацієнтам з ризиком розвитку глаукоми або в процесі її лікування рекомендовано додавати в раціон горіхи, дріжджі, кукурудзу, пшоно, мед, печінку.
  • Вітамін В2 (рибофлавін) допомагає в профілактиці дистрофії рогівки ока. Міститься в яєчному жовтку, рибі, капусті, пивних дріжджах.
  • Вітамін В6 – природний транквілізатор, запобігає запалення зорового нерва. Поповнити його запас можна з винограду, петрушки, чорниці, фініків і чорносливу.
  • Вітамін В12 бере участь в кровопостачанні органів зору. Входить до складу тих же продуктів, що і вітамін В6.

«Новий Зір» – професійний підхід до лікування глаукоми!

Глаукома – небезпечне захворювання, яке потребує особливого підходу до діагностики та лікування. Вживати будь-які вітаміни у вигляді таблеток або змінюючи свій раціон, необхідно тільки за рекомендацією лікаря-офтальмолога. Фахівці центрів «Новий Зір» мають великий досвід в лікуванні глаукоми і готові поділитися ним з пацієнтами. У наших клініках застосовується сучасне обладнання для якісного виміру внутрішньоочного тиску та інших процедур, необхідних для вивчення цієї патології. Записуйтеся на консультацію вже сьогодні і подивіться на світ по-новому!

НОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІР