Акції та спеціальні пропозиції

Діагностика зору. Знижка до 30% на повне обстеження Детальніше

Спеціальні ціни на лазерну корекцію та лікування катаракти З'ясувати подробиці

Нові послуги! Лазерна корекція Contoura  Лікування Синдрома сухого ока  Блефаропластика

Акційні пропозиції центрів Київ  Харків  Дніпро  Кривий Ріг  Хмельницький  Черкаси  Суми

Ускладнення і побічні ефекти лазерної корекції зору

  • #Лазерна корекція

Ускладнення і побічні ефекти лазерної корекції зору

У наш час лазерна корекція зору стала однією з найбільш ефективних і безпечних офтальмологічних операцій. Але, тим не менш, в окремих випадках можливі ускладнення і побічні ефекти лазерної корекції зору. Які саме? Читайте в нашій статті.

Про лазерну корекцію зору

Лазерна корекція зору - одна з найбільш сучасних сфер офтальмології. Якщо порівняти технології лазерної корекції 30 років тому, коли в світі тільки почали проводити перші операції, і зараз, то різниця просто колосальна. Сьогодні в деяких країнах, лазерна корекція навіть вважається косметичною процедурою через швидкість проведення і легкість реабілітації.

В Україні лазерну корекцію зору стали виконувати з 1999 року. І саме наші фахівці були в числі перших офтальмохірургів, хто провів операцію з лазерної корекції зору. З тих пір з'явилися нові технології і методики корекції зору, які дозволяють виконувати операцію малотравматичними методами.

Наслідки після лазерної корекції зору

У медичних центрах «Новий Зір» кожній лазерній корекції передує комплексна діагностика з консультацією лікаря-офтальмолога. І вже на цьому етапі фахівець може виявити проблеми, які в майбутньому після лазерної корекції зору можуть привести до ускладнень. Наприклад, при потоншенні сітківки, лікар, як правило, рекомендує провести лазерну коагуляцію, а після цього вже планувати корекцію зору.

Також після лазерної корекції можуть виникнути ускладнення, які по суті такими не вважаються і залежать від фізіологічних особливостей людини. Так, наприклад, відчуття печіння, свербіж, набряки, відчуття піску в очах. Такі наслідки після лазерної корекції зору не залежать від професіоналізму лікаря, а пов'язані виключно з реакцією організму на хірургічне втручання. І в даному випадку, не вимагають додаткової операції. Зазвичай ці наслідки проходять самі собою протягом декількох днів. Звичайно, є ускладнення після лазерної корекції зору, які залежать безпосередньо від недотримання пацієнтом рекомендацій лікаря. Наприклад, деякі пацієнти завчасно припиняють використовувати краплі з антибіотиком, які необхідні для більш ефективного відновлення після корекції зору.

Ускладнення після лазерної корекції зору

Під час проведення операції з лазерної корекції зору можуть виникати ускладнення, пов'язані з технічними причинами або людським фактором. Так, наприклад, неправильно вказані показники зору, внесені в комп'ютер, або неправильно підібрана методика. Всі ці дії можуть привести до ряду побічних ефектів лазерної корекції зору.

Ускладнення лазерної корекції зору під час операції

Неправильне формування клаптя (0,4-0,5%). У цьому випадку операція зупиняється і може бути проведена через термін, який визначить лікар, але не раніше ніж через 1 місяць. Такі ускладнення практично не виникають, якщо для формування клаптя використовується фемтосекундний лазер.

Ускладнення лазерної корекції зору після операції:

  • Імовірність неоднакової гостроти зору на правому і лівому очах.
  • Зміщення клаптика рогівки. У ранньому післяопераційному періоді може відбуватися зсув клаптя, якщо пацієнт в перші години випадково потер око. Ми проводимо огляд на наступний день після операції для того, щоб проконтролювати стан клаптя. Клаптик завжди можна укласти на місце з мінімальним впливом на відновлення гостроти зору. Тобто якщо навіть така проблема виникла - клапоть змістився або сформувалися складки клаптя, то все це можна благополучно виправити.
  • Запалення рогівки (кератит) або запалення в середині ока (увеїт). Імовірність виникнення вкрай низька. Виникає при занесенні інфекції в порожнину кон'юнктиви в післяопераційному періоді або на тлі іншого інфекційного захворювання (грип, ГРЗ та ін.) Або при загостренні хронічних процесів в організмі. Тому, так важливо дотримуватися закапування крапель відповідно до схеми. Крім того, корекцію ми виконує в разі повного здоров'я пацієнта - кашель, нежить, ГРВІ - стани при яких лазерна корекція не проводиться поки пацієнт не одужає. У разі розвитку запалення, його потрібно активно лікувати.
  • Недокорекція або гіперкорекція. Ця ситуація пов'язана з індивідуальними особливостями будови тканини рогівки. А саме, особливість - це кількість вологи в рогівці. Гіпер- або гіпо- корекція частіше зустрічалися раніше, коли лазерні системи були не настільки досконалі, як зараз. Тоді час роботи лазера на рогівці був набагато довше, що призводило до пересушування тканини і отримання не зовсім прогнозованих результатів. Сучасні лазерні установки працюють лічені секунди, ніжно і м'яко випаровуючи потрібний обсяг рогівки. І дане ускладнення практично не зустрічається.
  • Індукований кератоконус. Імовірність виникнення - 1 з 10 тис. Це захворювання - результат вродженої слабкості тканин рогівки. Змінюється конфігурація рогівки, зір падає. При виявленні захворювання проводиться зміцнення рогівки (кросслінкінг), а при прогресуванні захворювання потрібна пересадка рогівки. На сьогоднішній день таке ускладнення - рідкість, так як якісна діагностика дозволяє виключити мінімальні ознаки кератоконуса.

Всі перераховані побічні ефекти лазерної корекції зору прописані в договорі, який пацієнт укладає з медичним центром «Новий Зір» перед проведенням лазерної корекції зору.

Щоб мінімізувати побічні ефекти лазерної корекції зору, записуйтеся в «Новий Зір»

У медичних центрах «Новий Зір» працюють лікарі-офтальмологи, які стояли біля витоків розвитку лазерної корекції зору в Україні. Високий професіоналізм і майстерність лікарів дозволяє мінімізувати людський фактор, який є однією з причин ускладнень після лазерної корекції зору. Також, саме в нашому медичному центрі можна вибрати фемтолазерну корекцію зору, яка є найбільш делікатною методикою повернення зору при короткозорості, далекозорості і астигматизмі.

Крім того, при виникненні побічних ефектів після лазерної корекції зору, лікар-офтальмолог може запропонувати вам провести докорекцію зору на безкоштовній основі, так як клініка несе відповідальність за результат своєї роботи і піклується про здоров'я пацієнтів.

Ми понад 15 років працюємо на ринку України і дорожимо своєю репутацією.

Записуйтеся до нас в «Новий Зір» на консультацію www.zir.com.ua

Оцініть матеріал:  4/5 з 13

Задати питання:

* Поля, обов'язкові для заповнення

Встигни побачити літо!

5 причин чому варто зробити лазерну корекцію саме зараз

Наскільки стабільним буде зір, після лазерної корекції

Хоча лазерна корекція зору відкриває очі по-новому і розширює горизонти, багато хто побоюється цієї методики.

Які можуть бути наслідки лазерної корекції зору?

Основний ефект лазерної корекції - це відмінний зір на довгі роки.

8 причин інвестувати у відмінний зір

Лазерна корекція - це інвестиції у кращу нову якість жииття

Чому LASIK краще, ніж контактні лінзи?

Лазерна корекція - чудовий вибір із трьох причин. Це гарантія безпеки. Це вигідно. І це дає незалежність

Історія однієї лазерної корекції з відомим Instagram-блогером із Харкова Анастасією Проноза

Про те, як проходить лазерна корекція: від моменту приходу в клініку і до виходу з операційної

Ускладнення і побічні ефекти лазерної корекції зору

Про те, які побічні ефекти можуть виникнути після лазерної корекції зору і як їх уникнути

Лазерна корекція зору і вагітність: що потрібно знати

Про те, наскільки безпечно і ефективно робити операцію до вагітності, і коли краще робити лазерну корекцію після пологів

Як відбувається відновлення після операції лазерної корекції зору: що слід знати?

Кожна людина відрізняється індивідуальними особливостями організму, та одна з переваг процедури - швидкий період реабілітації

Вік і лазерна корекція зору

Згідно з рекомендаціями офтальмологів, найефективніший вік для процедури - з 18 до 45 років. Розглянемо детальніше особливості корекції зору

Що можна і не можна робити після лазерної корекції зору?

Актуальні обмеження після оперции з лазерної корекції зору, які діють в перші дні після операції.

Протипоказання для лазерної корекції зору

Медицина розвивається прискореними темпами, тому обмеження, які існували ще 30 років тому, вже сьогодні неактуальні

Чотири перевірених методики лазерної корекції зору

Сучасна медицина пропонує супер- ефективні методи, які дозволяють повернути гостроту зору

Про переваги лазерної корекції зору

Лазерна корекція - лідер серед способів відновлення зору

Міфи, що заважають нам бачити: ТОП-6 забобонів щодо лазерної корекції

Про те, наскільки справедливі популярні стереотипи про лазерну корекцію зору

О лазерной коррекции зрения: для кого и насколько эффективна

Все, что нужно знать о лазерной коррекции зрения

Про переваги лазерної корекції зору

Про те кому підходить лазерна корекція зору і які перваги вона надає, в інтерв'ю з головним лікарем Пархоменко Георгієм Яковичем

10 мифов о лазерной коррекции

Опровергнуть или подтвердить?! Вся правда о лазерной коррекции

Бої без правил: лазерна корекція проти лінз

Чому контактні лінзи не так безпечні і що з цим робити

ЗАПИСАТИСЯ замовити дзвінок ЧАТ