Ускладнення і побічні ефекти лазерної корекції зору

Ускладнення і побічні ефекти лазерної корекції зору

1 October 2019
Про те, які побічні ефекти можуть виникнути після лазерної корекції зору і як їх уникнути

У наш час лазерна корекція зору стала однією з найбільш ефективних і безпечних офтальмологічних операцій. Але, тим не менш, в окремих випадках можливі ускладнення і побічні ефекти лазерної корекції зору. Які саме? Читайте в нашій статті.

Про лазерну корекцію зору

Лазерна корекція зору – одна з найбільш сучасних сфер офтальмології. Якщо порівняти технології лазерної корекції 30 років тому, коли в світі тільки почали проводити перші операції, і зараз, то різниця просто колосальна. Сьогодні в деяких країнах, лазерна корекція навіть вважається косметичною процедурою через швидкість проведення і легкість реабілітації.

В Україні лазерну корекцію зору стали виконувати з 1999 року. І саме наші фахівці були в числі перших офтальмохірургів, хто провів операцію з лазерної корекції зору. З тих пір з’явилися нові технології і методики корекції зору, які дозволяють виконувати операцію малотравматичними методами.

Наслідки після лазерної корекції зору

У медичних центрах «Новий Зір» кожній лазерній корекції передує комплексна діагностика з консультацією лікаря-офтальмолога. І вже на цьому етапі фахівець може виявити проблеми, які в майбутньому після лазерної корекції зору можуть привести до ускладнень. Наприклад, при потоншенні сітківки, лікар, як правило, рекомендує провести лазерну коагуляцію, а після цього вже планувати корекцію зору.

Також після лазерної корекції можуть виникнути ускладнення, які по суті такими не вважаються і залежать від фізіологічних особливостей людини. Так, наприклад, відчуття печіння, свербіж, набряки, відчуття піску в очах. Такі наслідки після лазерної корекції зору не залежать від професіоналізму лікаря, а пов’язані виключно з реакцією організму на хірургічне втручання. І в даному випадку, не вимагають додаткової операції. Зазвичай ці наслідки проходять самі собою протягом декількох днів. Звичайно, є ускладнення після лазерної корекції зору, які залежать безпосередньо від недотримання пацієнтом рекомендацій лікаря. Наприклад, деякі пацієнти завчасно припиняють використовувати краплі з антибіотиком, які необхідні для більш ефективного відновлення після корекції зору.

Ускладнення після лазерної корекції зору

Під час проведення операції з лазерної корекції зору можуть виникати ускладнення, пов’язані з технічними причинами або людським фактором. Так, наприклад, неправильно вказані показники зору, внесені в комп’ютер, або неправильно підібрана методика. Всі ці дії можуть привести до ряду побічних ефектів лазерної корекції зору.

Ускладнення лазерної корекції зору під час операції

Неправильне формування клаптя (0,4-0,5%). У цьому випадку операція зупиняється і може бути проведена через термін, який визначить лікар, але не раніше ніж через 1 місяць. Такі ускладнення практично не виникають, якщо для формування клаптя використовується фемтосекундний лазер.

Ускладнення лазерної корекції зору після операції:

  • Імовірність неоднакової гостроти зору на правому і лівому очах.
  • Зміщення клаптика рогівки. У ранньому післяопераційному періоді може відбуватися зсув клаптя, якщо пацієнт в перші години випадково потер око. Ми проводимо огляд на наступний день після операції для того, щоб проконтролювати стан клаптя. Клаптик завжди можна укласти на місце з мінімальним впливом на відновлення гостроти зору. Тобто якщо навіть така проблема виникла – клапоть змістився або сформувалися складки клаптя, то все це можна благополучно виправити.
  • Запалення рогівки (кератит) або запалення в середині ока (увеїт). Імовірність виникнення вкрай низька. Виникає при занесенні інфекції в порожнину кон’юнктиви в післяопераційному періоді або на тлі іншого інфекційного захворювання (грип, ГРЗ та ін.) Або при загостренні хронічних процесів в організмі. Тому, так важливо дотримуватися закапування крапель відповідно до схеми. Крім того, корекцію ми виконує в разі повного здоров’я пацієнта – кашель, нежить, ГРВІ – стани при яких лазерна корекція не проводиться поки пацієнт не одужає. У разі розвитку запалення, його потрібно активно лікувати.
  • Недокорекція або гіперкорекція. Ця ситуація пов’язана з індивідуальними особливостями будови тканини рогівки. А саме, особливість – це кількість вологи в рогівці. Гіпер- або гіпо- корекція частіше зустрічалися раніше, коли лазерні системи були не настільки досконалі, як зараз. Тоді час роботи лазера на рогівці був набагато довше, що призводило до пересушування тканини і отримання не зовсім прогнозованих результатів. Сучасні лазерні установки працюють лічені секунди, ніжно і м’яко випаровуючи потрібний обсяг рогівки. І дане ускладнення практично не зустрічається.
  • Індукований кератоконус. Імовірність виникнення – 1 з 10 тис. Це захворювання – результат вродженої слабкості тканин рогівки. Змінюється конфігурація рогівки, зір падає. При виявленні захворювання проводиться зміцнення рогівки (кросслінкінг), а при прогресуванні захворювання потрібна пересадка рогівки. На сьогоднішній день таке ускладнення – рідкість, так як якісна діагностика дозволяє виключити мінімальні ознаки кератоконуса.

Всі перераховані побічні ефекти лазерної корекції зору прописані в договорі, який пацієнт укладає з медичним центром «Новий Зір» перед проведенням лазерної корекції зору.

Щоб мінімізувати побічні ефекти лазерної корекції зору, записуйтеся в «Новий Зір»

У медичних центрах «Новий Зір» працюють лікарі-офтальмологи, які стояли біля витоків розвитку лазерної корекції зору в Україні. Високий професіоналізм і майстерність лікарів дозволяє мінімізувати людський фактор, який є однією з причин ускладнень після лазерної корекції зору. Також, саме в нашому медичному центрі можна вибрати фемтолазерну корекцію зору, яка є найбільш делікатною методикою повернення зору при короткозорості, далекозорості і астигматизмі.

Крім того, при виникненні побічних ефектів після лазерної корекції зору, лікар-офтальмолог може запропонувати вам провести докорекцію зору на безкоштовній основі, так як клініка несе відповідальність за результат своєї роботи і піклується про здоров’я пацієнтів.

Ми понад 15 років працюємо на ринку України і дорожимо своєю репутацією.

Записуйтеся до нас в «Новий Зір» на консультацію novyizir.ua

НОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІР