П’ять важливих питань дитячому офтальмологу

П’ять важливих питань дитячому офтальмологу

17 April 2019
Кожного дня у батьків виникає десятки питань щодо здоров'я дитини. І звісно, найголовніші пов'язані з розвитком зорової системи малюка.

Ми зібрали п’ять найактуальніших питань, що зазвичай хвилюють дорослих і запитали завідуючого дитячим відділенням медичного центру “Новий Зір”, лікаря вищої категорії Могильну Ірину Вікторівну.

Питання 1: У дитини трохи косить ліве око. Що можна порадити?

Відповідь: Варто по-можливості швидше показати дитину лікарю-офтальмологу. Не чекайте, доки косоокість пройде самостійно. Так хворобу можна лише упустити. А ось вчасно призначене лікування дасть можливість оку правильно розвиватися и уникнути великих проблем в майбутньому.

Питання 2: У дочки одне око буває більше другого. З чим це може бути пов’язане?

Відповідь: Якщо офтальмолог чи невропатолог (яких необхідно обов’язково відвідати) не знаходять ніяких відхилень, тоді приводу для хвилювання немає. Це може бути пов’язане з різницею в іннервації (робота м’язів) правого і лівого ока.

Питання 3: У дитини непрохідність слізних каналів. Що робити?

Відповідь: Як правило, непрохідність носослізних каналів у більшості випадків зустрічається у немовлят і людей похилого віку. У малят причина вроджена – зростання носослізного каналу. Річ у тому, що ще в утробі матері в цьому місці утворюється мембрана, яка на момент народження повинна сама розриватися. Часто у дітей, особливо народжених раніше строку, вона ще не встигає пройти природній шлях розвитку, тому доводиться долучатися до різного роду маніпуляцій, щоб налагодити проходження сльози по носослізному каналу. Частіше така патологія зустрічається у хлопчиків. Якщо після масажу очі немовля продовжують закисати і лікар вважає за необхідне промити канали, то краще це зробити.

Питання 4: Дочка (3 роки) неправильно розрізняє кольори. Як дізнатися чи є у неї дальтонізм?

Відповідь: Вроджена патологія кольоросприйняття у 99% випадках зустрічається виключно у хлопчиків. Мабуть, дитина ще надто мала, щоб запам’ятати кольори. В будь-якому випадку краще показатися офтальмологу.

<h3Питання 5: Як часто слід показувати дитину офтальмологу?

Відповідь: Згідно нормативам, перше відвідування такого спеціаліста приходиться на 6-й місяць, друге – на 1-й рік і потім щороку. В принципі такі планові обстеження можна проходити у офтальмолога в дитячій поліклініці, а ось серйозні захворювання діагностують лише в умовах спеціалізованого медичного закладу. Тому бажано в проміжку між 3-ма і 5-ма роками показати малюка лікарю офтальмологічної лікарні. Звісно, якщо дитина народилася раніше строку чи в сім’ї є спадкові захворювання очей, такі як: глаукома, катаракта, тоді візьміть собі за правило: щороку показувати дитину офтальмологу.

НОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІР