Переваги та недоліки контактних лінз
Якщо ви тільки придивляєтеся до контактних лінз, вам буде корисно знати, що вони бувають:
- безбарвними і кольоровими
- жорсткими і м'якими
- короткочасного і тривалого носіння
Кольорові контактні лінзи, крім корекції зору, дозволяють змінити колір райдужної оболонки очей. Жорсткі лінзи, як правило, виписуються лікарем при таких захворюваннях як кератоконус, астигматизм, пресбіопія. У жорстких лінз є ряд переваг: вони добре тримають форму, утримують вологу, тому не вимагають зволоження, крім того, жорсткі лінзи стійкі до відкладень білка. Як правило, у жорстких лінз є особливість застосування - вони надягають на ніч, щоб в період сну коригувати кривизну рогівки, виправляти дефекти очей.
Якщо вам потрібні лінзи для корекції короткозорості або далекозорості, тоді слід вибрати м'які лінзи. Цей вид контактних лінз містить багато води, вони дуже тонкі і не обмежують доступ кисню до ока, що виключає ризик кисневого голодування очних тканин. Таким чином, носіння м'яких контактних лінз позбавлене будь-яких ризиків.
М'які лінзи
М'які лінзи можуть бути одноденними або тривалого носіння. Лінзи першої групи слід знімати на ніч, щоб дати очам відпочинок. У той час як лінзи тривалого носіння можна носити, не знімаючи на ніч, один, три або навіть шість місяців. Звичайно ж, і у таких лінз є свої застереження - раз в два тижні їх потрібно знімати і класти в спеціальний розчин для видалення білкових відкладень і дезінфекції. У будь-якому випадку, лінзи тривалого носіння - це дуже зручний спосіб корекції зору. У контактних лінзах можна плавати, приймати душ, займатися спортом, активним відпочинком, без будь-якого ризику пошкодити очі.
Варто пам'ятати про деякі запобіжні заходи: якщо ви носите лінзи, не можна допускати попадання в очі жиру, мила, спреїв, інакше це може привести до псування лінз і алергічної реакції. Дбайливе ставлення до лінз гарантує вам неймовірну відчуття комфорту і свободи.